خانواده شریعتمداری با پول بیت المال در غرب؛ حسین بازجویی که نیمه پنهان برای همه می سازد

افشاگری یک سایت علیه مدیرمسوول کیهان

روز: حسین شریعتمداری مدیرمسوول روزنامه کیهان در حالی که روز گذشته طی سخنرانی در دانشگاه شهید عباسپور، مشغول متهم کردن میرحسین موسوی به اتصال با خارج از کشور بود و در ستون ویژه روزنامه خود نیز مطلبی علیه یکی از سایت های جمهوری اسلامی داشت، با پاسخ افشاگرانه این سایت درباره حضور اعضای خانواده اش در کشورهای اروپایی و آمریکایی مواجه شد.

ماجرا از اینجا آغاز شد که بازتاب امروز که مدیر اسبق سایت تابناک، هدایت آن را برعهده دارد به نقل از مسعود اسداللهی مدیر مؤسسه تحقیقات استراتژیک لبنان درباره سوریه نوشت: «اسداللهی با اشاره به قتل عام چند هزار نفره در حلب توسط حافظ اسد پدر بشار اسد، این حجم حمایت از وی را نادرست خوانده و گفته: «ما تمام تخم مرغ ها را در سبد بشار اسد گذاشتیم و در عدم برقراری ارتباط با معارضین این کشور اشتباه کردیم.»

به دنبال انتشار این خبر مسعود اسداللهی در بیانیه ای اظهارات منتسب به خود را تکذیب کرد و آنها را متعلق به فردی به نام «مهتدی» دانست و بازتاب هم بلافاصله پس از دریافت تکذیبیه، این خبر را از خروجی خود حذف کرد.

اما روزنامه کیهان یک روز بعد در ستون خبر ویژه خود در مطلبی با عنوان «ابتکار ویژه یک سایت حق العمل کار در جعل خبر»، بازتاب امروز را متهم به تحریف، شانتاژ و منفی باقی علیه جمهوری اسلامی به نیابت از محافل فتنه گر کرد و از جمله نوشت:

«اين خبرسازي آميخته با وقاحت در حالي است كه دكتر اسداللهي در بيروت اقامت دارد و اساسا در همايش بسيج اساتيد در مشهد حضور نيافته تا چه رسد به اينكه پيش بيني سقوط بشار اسد را در آنجا مطرح كرده و سياست جمهوري اسلامي در قبال سوريه را اشتباه خوانده باشد!!»

کیهان در پایان خبر ویژه خود درباره بازتاب افزوده بود: «گفتني است سايت ضد امنيتي مذكور پس از تعطيلي سايت فتنه گر «آينده» فعال شده و دست اندركاران آلوده آن صرفا عنوان سايت را عوض كرده اند. اين شبكه داراي بده بستان كاملا روشني با رسانه هاي ضد انقلاب و فتنه گر نظير بالاترين، راديو فردا، كلمه، جرس و… مي باشد.»

روزنامه کیهان و رسانه های رادیکال اصولگرایان، پیش از این سایت آینده نیوز و بازتاب امروز را متعلق به اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی معرفی می کردند. تا اینکه مدیر سایت آینده پس از انتشار گزارشی درباره ترور داریوش رضایی نژاد، از دانشمندان هسته ای و چگونگی نفوذ سازمان جاسوسی اسراییل به تهران،بلافاصله دستگیر و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل و این سایت برای همیشه تعطیل شد.

دستاندرکاران این سایت، چند ماه پس از تعطیلی آینده نیوز، تصمیم به راه اندازی مجدد سایت بازتاب که سال ۸۵ در پی شکایت دولت فیلتر شده بود، گرفتند. این سایت هم که گفته می شود از سوی برخی نیروهای بازنشسته شده وزارت اطلاعات نیز تغذیه خبری می شود، به سرنوشت آینده نیوز دچار و در انتهای سال ۹۰ فیلتر شد.

هرچند در آغازین روزهای سال جاری این سایت از فیلتر خارج شد اما پس از مدتی تعدادی از سرورهای ارایه دهنده خدمات اینترنتی در ایران، آن را دوباره فیلتر کردند.

با این حال، حمله کیهان به بازتاب امروز سبب پاسخ افشاگرانه این سایت به حسین شریعتمداری نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان شد.

بازتاب با تشریح رویه اطلاع رسانی خود که بر عدم ورود به حوزه شخصی افراد و صرفا پرداختن به عملکرد آنها در حوزه عمومی بوده است، خطاب به نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان نوشت: «اصرار شما بر اتهام زنی و دروغگویی به مجموعه سایت بازتاب و روزنامه نگاران شریفی که در آن بدون چشم داشت مادی، بیشترین فشارهای مالی، قضایی و امنیتی را تحمل می کنند، موجب شد تا چند سطری درباره این اتهامات توضیح دهیم….اگر تنها نگاهی به پرونده جنابعالی و برخی همکارانتان بیندازیم، فارغ از رانت خواری و روابط آلوده، بوی تعفن ناشی از این همه دروغگویی، افترا، توهین و پرده دری که از قبیح ترین گناهان می باشد و متاسفانه شما و برخی همکارانتان هزاران بار مرتکب این معاصی شده اید، روان را می آزارد.»

بازتاب که در این جوابیه، مدیرمسوول کیهان را با لقب «برادر حسین» خطاب کرده در ادامه با اشاره به حضور برخی اعضای خانواده شریعتمداری در کشورهای اروپایی و آمریکایی نوشته: «اعضای سایت بازتاب، نه تنها هیچ ارتباطی با بیگانگان ندارند، بلکه اساسا پایشان به کشورهای اروپایی و آمریکایی که برخی اعضای خانواده شما چند سالی است در آنجا با پول بیت المال رحل اقامت افکنده اند، نرسیده است.»

بازتاب ادامه داده: «اگر شما به واسطه مدت کوتاهی که در جوانی در زندان ساواک بوده اید، ثلث قرن است بر سر سفره انقلاب نشسته اید و به خصوص در هفت سال اخیر با همکارانتان نهایت استفاده از فرصت را کرده و از پست و پول اشباع شده اید، همکاران سایت بازتاب چه در دولت سازندگی در مطبوعات، چه در دولت اصلاحات در سایت بازتاب نخست و چه در دولت های نهم و دهم در سایت آینده نیوز و بازتاب امروز منتقد قدرت و دولت بوده اند و اگر قرار بود مانند شما سهم خود و خانواده شان را از قدرت بگیرند، طور دیگری عمل می کردند.»

این سایت در خاتمه به نماینده ولی فقیه در کیهان هشدار داده که «اگر ذره ای اعتقاد به روز جزا و یوم تبلی السرائر در شما باقی مانده است، بترسید از آن روز که نیمه پنهان شما بر ملا شود و دیگر مصونیت های قضایی و امنیتی برای شما فایده ای نداشته باشد».

حسین شریعتمداری که گفته می شود طی سال های دهه ۶۰ مسوول تواب سازی هواداران گروه های اپوزیسیون جمهوری اسلامی بوده به بازجو حسین یا برادر حسین معروف است. در این دهه هزاران نفر از هواداران فکری گروه های سیاسی منتقد جمهوری اسلامی به چوبه های دار سپرده شدند.

هرچند خود او فعالیت های امنیتی را تکذیب می کند اما سال ۷۸ در روزنامه کیهان نوشت: «دعوت از اینجانب برای بحث و گفت و گو با زندانیان گروهکی از جانب حجت الاسلام مجید انصاری صورت گرفته بود… آن هنگام را اینجانب جزو پربرکت ترین ایام عمر خود می‌دانم که بر اثر آن تعداد قابل توجهی از عناصر گروهکی بریده از انقلاب و مردم به آغوش انقلاب و ملت بازگشتند.»

وی پس از انتخابات ریاست جمهوری با تکذیب سابقه امنیتی خود گفت: «بنده هیچگاه بازجو نبوده‌ام ولی بارها ابراز تاسف کرده و می‌کنم که چرا ثواب بازجو بودن در نظام جمهوری اسلامی ایران در نامه اعمال من ثبت نشده‌است.»

وی در سال های دهه ۶۰ عضو فعال اداره سیاسی سپاه پاسداران بود و شش سال پس از رسیدن آیت الله خامنه ای به سمت رهبری جمهوری اسلامی در سال ۷۴ مدیرمسوول و نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان شد.

با ورود شریعتمداری به کیهان، رویه این رسانه قدیمی که از سال ۱۳۲۱ منتشر می شود، تغییر کیفی یافت و به سمت جانبداری ویژه از جمهوری اسلامی از طریق افشاگری علیه منتقدان و اصلاح طلبان رفت.

از حسین شریعتمداری و سعید امامی به عنوان تهیه کنندگان برنامه معروف هویت که اعترافات تلویزیونی برخی نویسندگان و فعالان سیاسی در سال ۸۵ را پخش کرد، نام برده می شود.

اکبر هاشمی رفسنجانی در بخشی از گفتگوی معروف خود با روزنامه کیهان در سال ۸۲ به صراحت از حسین شریعتمداری به عنوان یکی از عوامل تهیه برنامه هویت نام برد: «گویا اینهایی که این کارها را می‌کنند، خودشان زندان نبودند و نمی‌دانند زندان یعنی چه که افراد را مدتها در زندان نگه می‌دارند. اگر زندان رفته بودند، این کارها را نمی‌کردند. من برنامه هویت را از تلویزیون دیدم و اصلا خبر نداشتیم. شما از آقای شریعتمداری بپرسید که چه کسی به او گفته که آن برنامه را بسازد.»

کیهان اما مدتی پس از پیروزی سیدمحمد خاتمی، انتقادهای جدی خود توام با افشاگری درباره زندگی خصوصی برخی شخصیت های اصلاح طلب با استفاده از عبارت هایی چون «شنیده ها»، «شنیده می شود»، گفته می شود و… را آغاز کرد. این روزنامه یک بار هم نمایندگان مجلس ششم را «گوساله» را خطاب کرد.

شریعتمداری اما در دولت نهم حامی تمام قد دولت احمدی نژاد بود و بسیاری از سرمقاله یا ستون های صفحه دوم خود را به پاسخگویی علیه منتقدان دولت اختصاص می داد؛ تا جایی که سال ۸۶ به همراه کاظم انبارلویی سردبیر روزنامه رسالت، جایزه منصف ترین منتقد دولت را از احمدی نژاد دریافت کرد.

دست کم دو نفر از اعضای تحریریه این روزنامه به مناصب بالا در دولت احمدی نژاد رسیدند؛ محمدحسین صفارهرندی سردبیر کیهان، وزیر ارشاد دولت نهم شد و محمدجعفر بهداد برای مدتی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی.

عصمت بارونی همسر شریعتمداری نیز پس از ایجاد معاونت جديد دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت، از سوی کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت دولت نهم در سال ۸۶ به عنوان تنها معاون زن وزير بهداشت به مدت سه سال منصوب شد.

شریعتمداری یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم در سرمقاله روزنامه کیهان ضمن متهم کردن اصلاح طلبان به براندازی، نوشت: «مهندس موسوي اگرچه رنگ سبز را نشانه سيادت مي دانست ولي شال و مچ بند سبز و… بر دست و دوش افرادي كه نه فقط كمترين رابطه اي با سيادت نداشتند، بلكه برخي از آنان ابتدايي ترين آداب اسلامي را هم رعايت نمي كردند، اين احتمال را قوت بخشيد كه پروژه ياد شده، الگو گرفته از به اصطلاح انقلاب هاي رنگي آمريكايي است.»

این روزنامه در تاریخ ۲۹ مرداد سال ۸۸ با شکایت میرحسین موسوی، به دستور قاضی داسرای کارکنان دولت و رسانه ها به محاق توقیف رفت اما رای قاضی پس از چند ساعت نقض شد و انتشار آن ادامه یافت.

توهین به حسنی مبارک رییس جمهور سابق مصر و «گوساله» خطاب کردن وی، مردم آذربایجان، لرستان و محمدرضا شجریان خواننده موسیقی سنتی ایران در کارنامه این روزنامه وجود دارد.

روزنامه کیهان اگر چه در حمله به سایت ها و رسانه های اصلاح طلب سابقه ای دیرینه دارد اما به نظر می رسد مصاف بازتاب- کیهان از مدتی پیش وارد فاز تک و پاتک شده است.

کیهان چندی پیش در عکس صفحه یک خود با عنوان «تروریست ها در سوریه کودک ۳ ساله را به دار آویختند»، مدعی شده بود که «تروریست های سوریه پس از کشتار اعضای یک خانواده شیعه عراقی، تنها بازمانده این خانواده که یک کودک سه ساله بود را دار زدند.» بازتاب اما فاش کرد که تصویر منتشر شده از سوی این روزنامه متعلق به یک جنایت جنسی در حلب سوریه و مربوط به چندین ماه قبل از آغاز درگیری ها در این کشور در دوسال قبل بوده است.

کیهان نیز در پاسخ نوشت سایت حق العمل کار بازتاب با اشاره به عکس منتشره در کیهان مربوط به کودک ۳ ساله شیعه ای که در سوریه توسط تروریست ها به دار آویخته شده، این عکس را جعلی توصیف کرد و آن را مربوط به ۲ سال پیش دانست. بازتاب آنگاه گریزی به فتنه ۸۸ و ماجرای کشته سازی فتنه گران زده و خواستار آن شده که چون کیهان و رسانه های مشابه از فتنه گران خواسته بودند درباره دروغ کشته شدن سعیده پورآقایی و ترانه موسوی عذرخواهی کنند، خود نیز عذرخواهی کند.

با وجود چالش سایت منتسب به خانواده هاشمی با روزنامه ای که ولی فقیه مدیرمسوول آن را منصوب می کند، شریعتمداری در سرمقاله دیروز این روزنامه به رویه قبلی اقزایش قیمت ارز را به بهاییان نسبت داد: «نزديك به ۲ سال قبل -شايد هم بيشتر- تعدادي از كلان سرمايه داران بهايي با راه اندازي يك سايت اينترنتي و به بهانه اين كه درباره آخرين نوسانات قيمت طلا و ارز و برخي ديگر از اقلام تجاري و صنعتي اطلاع رساني مي كنند، نبض بازار طلا و ارز و مسكن را در اختيار گرفته بودند. اين گروه، قيمت طلا و ارز را به جاي ارزيابي و مطالعه ميداني، به ميل خود تعيين كرده و منتشر مي كردند و قيمت هاي تعيين شده از سوي گروه ياد شده، بلافاصله به عنوان قيمت روز در بازار طلا و ارز به كار گرفته مي شد. اين سايت تا آنجا پيش رفته بود كه قيمت روزهاي بعد را نيز در يكي از ستون هاي خود جاي داده بود! گروه مورد اشاره با اين ترفند بازار طلا و ارز و مسكن را در اختيار داشت و به ميل خود در آن دستكاري مي كرد. به عنوان مثال، در يك مقطع زماني- مثلا دو هفته- قيمت دلار را بالا مي برد و همزمان به مردم توصيه مي كرد كه اگر مسكن خود را فروخته و به دلار تبديل كنند، سود فراواني به دست خواهند آورد و در همان حال، بخشي از سرمايه كلان- بخوانيد غارت كرده و بادآورده- خود را در بازار مسكن كه ارزش آن كاهش يافته بود به كار مي گرفت! چند ماه قبل سركرده اين باند- كه شايد هم فقط مدير اسمي سايت ياد شده بود- با پي گيري و تلاش قابل تقدير سربازان گمنام امام زمان «عج» در وزارت اطلاعات بازداشت و سايت مورد اشاره فيلتر شد. ولي سايت اين تيم كه تا آن هنگام از دامنه اينترنتي «دات كام» استفاده مي كرد با دامنه جديد «دات نت» به فعاليت تخريبي خود ادامه داد و مي دهد.»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s