افشای دخالت رهبر برای توقف رسیدگی به تخلفات رحیمی؛ متهم اصلی فساد بزرگ بیمه؛ تقلب مدرک؛ پرداخت رشوه به نمایندگان و تقلب رای در دوره استانداری

[با عنایت رهبر(حامی فاسدان)، فاسد بزرگ دولت از محاکمه گریخت]

روز: پرونده های قضایی محمدرضا رحیمی، دست راست رئیس دولتی که هفت سال است با شعار مبارزه با فساد اقتصادی به رقیبان سیاسی می تازد، روز گذشته بار دیگر از سوی از مقامات ارشد نظام به چالش کشیده شد.

رسانه های داخلی روز گذشته بخشی از اظهارات رئیس سازمان بازرسی در دانشگاه صنعتی شریف  را منعکس کرده اند که در آن از توقف پرونده «فساد» معاون اول محمود احمدی نژاد سخن به میان آمده است. مصطفی پور محمدی روز دوشنبه به دانشجویان گفته است که پرونده رحیمی در مراحل بازرسی نهایی‌ در قوه قضائیه به یک دلیل متوقف شده است:» رعایت مصالح»

وزیر کشور دولت پیشین احمدی نژاد توضیحی در خصوص این «مصالح» نداده است اما ناظران می گویند ممکن است رهبر جمهوری اسلامی از دستگاه های قضائی و بازرسی خواسته باشد در آخرین سال حضور  احمدی نژاد در پاستور، قید پیگیری پرونده فساد ساکنین صاحب نام نهاد ریاست جمهوری را بزنند. به ویژه پورمحمدی کوشیده است تا به صورت تلویحی بگوید که پرونده رحیمی به دستور مستقیم  آیت الله خامنه ای از دستور کار خارج شده است. به گفته وی «ما در حال مدیریت این قضیه هستیم چون معتقدیم کشور باید با اراده‌ای روشن، هوشمند و هماهنگ اداره شود. اگر سرباز ولایت هستیم باید تصمیمات ایشان را اجرا کنیم تا امور به سامان برسد.»

پور محمدی در اظهارات اخیر خود گفته است: «پرونده ایشان بدون هیچ کم‌وکاست در سازمان بازرسی مورد بررسی قرار گرفته و به قوه قضائیه ارسال شده‌است. در مرحله بازپرسی هم تحقیق شده، مراحل بازرسی نهایی‌اش هم که در اختیار بنده و شعبه هم نیست، متوقف و به زمان دیگری موکول شده‌است، برای رعایت مصالحی که بنده هم قبول دارم..»

رحیمی در دولت نهم از سوی مجلس هفتم به ریاست دیوان محاسبات اداری برگزیده شد، ریاستی که ناظران می گویند باعث شد به شدت بر قطر پرونده فساد اقتصادی وی بیفزاید.

حالا پورمحمدی لب به شکایت از آن انتصاب گشوده و گفته است:» اگر مجلس آن زمان در انتخاب خود اشتباه کرد امروز نیز دولت در انتخاب خود اشتباه کرده‌است.» رحیمی از سوی اصولگرایان به عنوان یکی از  اعضای  «جریان انحرافی» شناخته می شود.

سه ماه پیش نیز بار دیگر پرونده تخلفات رحیمی در شرکت بیمه مطرح شده بود. جنجال‌ها درباره پرونده تخلفات مالی در شرکت بیمه٬ چند سالی است که در محافل سیاسی مطرح شده است. از این پرونده و متهمان آن با عنوان «حلقه فاطمی» یاد می‌شود و پیش از این بارها برخی از نمایندگان مجلس هفتم – احمد توکلی٬‌ الیاس نادران و علی‌رضا زاکانی – درباره حضور برخی از چهره‌های دولتی٬ نظیر محمدرضا رحیمی در آن٬ هشدار داده بودند. رحیمی خود اما تمامی این اتهامات را کذب دانسته و گفته است از رسانه‌هایی که نام وی را به عنوان متهم مطرح کنند٬ شکایت خواهد کرد.

اردبیهشت ماه درگیری لفظی شدیدی میان رئیس قوه مجریه و قوه قضائیه بر سر فساد در راس دولت مستقر پیش آمد. در آن زمان احمدی نژاد با هشداری جدی به مجلس و قوه قضائیه، گفته بود: «تحت عنوان ناظر اگر بخواهند در اجرا دخالت کنند این کار باعث فساد می شود. ناظر نمی تواند برای اجرا تصمیم گیری کند. همچنین ناظر نمی تواند برداشت خود را از قانون بیاورد.»

وی در همایش «سلامت اداری» سخنرانی می کرد، همانجایی که آیت الله لاریجانی نیز پشت تریبون رفت و از «فساد اجرایی» سخن گفت. رئیس قوه قضائیه با تاکید براینکه «باید بپذیریم که دستگاه اجرایی ما فساد کرده است» همچنین تلویحا به ارتقای مقام برخی از متهمان با حکم محمود احمدی نژاد، اشاره کرده و گفته بود: «فرض کنید در ماجراهایی قوه قضائیه رسیدگی انجام داده و متهمی را که اتفاقا اتهام او کوچک نیست به دلیل مصلحتی مورد رأفت نظام قرار داده و این فرد مورد عفو از تعقیب قرار می‌گیرد اما واقعا دلیلی دارد که به چنین متهمی حکم بدهیم و آیا ما نباید ملاحظه کنیم که اگر متهمی در دستگاه قضایی مورد رأفت نظام قرار گرفته نباید به وی احکام کلیدی بدهیم، تشویق‌اش کنیم.»

هزارتوهاي رحيمي

محمدرضا رحيمي يكي از چهره های  جنجالي دولت مستقر است كه آغاز فعاليت هاي سياسي او به سال هاي آغاز انقلاب باز می گردد.

با پیروزی انقلاب، وي به عنوان دادستان و بخشدار قروه در استان كردستان ـ زادگاهش- مشغول به فعاليت می شود كه تا انتخابات مجلس دوم در سال ۱۳۶۳ ادامه می یابد. پس از آن وي موفق مي شود سه بار پي در پي در پارلمان جمهوري اسلامي به عنوان نماينده حضور يابد. در اوايل دهه هفتاد، رحيمي با ترك پارلمان در دولت هاشمي رفسنجاني به عنوان استاندار كردستان انتخاب مي شود اما با فرا رسيدن انتخابات رياست جمهوري در دوم خرداد ۱۳۷۶ نخستين جنجال پيرامون اين چهره جناح راست آغاز مي شود: تقلب در آراي استان كردستان.

در حالي كه پيش بيني ها حكايت از پيروزي مطلق محمد خاتمي در استان كردستان داشت، دستكاري گسترده آراي كردها باعث شد تا نام اين استان به همراه مازندران (زادگاه ناطق نوري) به عنوان تنها استان هاي حامي رقيب محافظه كار محمد خاتمي اعلام شود. علاوه بر این در شهرهای این استان ارا به نفع ناطق نوری بیشتر از جمعیت آن شهر بود. تقلب انتخاباتي رحيمي می توانست وی را به دادگاه بکشاند اما به دستور محمد خاتمی رییس جمهور بعدی، دولت از تقصر رحیمی درگذشت و به عزل وی توسط عبدالله نوری وزیر کشور اکتفا شد.

پس از آن رحيمي چند صباحي مشاور محمد يزدي، رئيس وقت قوه قضائيه شد و توانست همزمان با بازگشت به پايتخت، با مدرک کارشناسی ارشد، بر صندلي رياست دانشکده حقوق دانشگاه ازاد اسلامی واحد ِ تهران مرکزی تکیه زند.

كارشناسي مبهم؛ دكتراي جعلي

علیرغم شبهات برخي نمايندگان پيرامون مدرك كارشناسي ارشد وي اما هفته نامه اصولگراي پنجره نوشته است: «براساس سند موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، رحیمی مدرک فوق لیسانس خود را در رشته جامعه‎شناسی در سال ۱۳۷۹ از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز دریافت کرده است.»

اگر رحيمی موفق شود صحت مدرك كارشناسي ارشد خود را به اثبات برساند اما كمتر كسي خواهد توانست ادعاي وي پيرامون دريافت مدرك دكترا از دانشگاه آكسفورد بريتانيا را باور كند. همچنان كه سايت مركز اسناد جمهوري اسلامي زير نظر روح الله حسنيان با استناد به ادعاي سايت الف پيرامون جعلي بودن  مدرك مذكور نوشته است: «آقای رحیمی نه تنها خود از عنوان علمی دكترا استفاده كرده، بلكه برای اخذ مدرك دكترا با  دانشگاه جعلی بلفورد مكاتبه كرده و اندكی بعد از این مكاتبه، در مكاتبه‌ دیگر با دبیر  كمیسیون بررسی نشریات علمی كشور، هم برای خود و هم برای فردی كه قبلا برای اخذ مدرك جعلی معرفی كرده است، داشتن عنوان دكتری را ادعا كرده است.رحیمی در جریان استعلام مدرك تحصیلی مرحوم كردان از دانشگاه آكسفورد، ضمن تهدید رسانه ها به عدم پیگیری این موضوع، مدعی شده بود كه شخصی را به انگلستان اعزام كرده و معلوم شده دانشگاه آكسفورد سوابق دكتری افتخاری مرحوم كردان را پاك كرده ولی مدرك مرحوم كردان به سفارت ایران در لندن تحویل داده شده است.»

اواخر شهريورماه نيز احمد توكلي در انتقاد از تقلب تحصيلي معاون اول رئيس جمهور تاسف خود از انتخاب محمود احمدي نژاد را چنين اعلام كرده بود: «متاسفم که با استناد به اختیارات قانونی رئیس جمهور افراد بی صلاحیت در راس امور قرار می گیرند… رحیمی نیز مدرکی قلابی و مشابه مدرک کردان دارد. حتی آقای نادران نماینده تهران نیز هفته گذشته دراین باره در مجلس تذکر داد و مدارک را منتشر کرد، بنابراین مشخص شد که آقای رحیمی به جعلی بودن مدرکش واقف است.»

توكلي در آن زمان گفته بود: «رحیمی از عنوان جعلی دکترا نیز در سمت رئیس دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب استفاده کرده و براساس آن حقوق دریافت کرده است».

از رحيمي كه در دولت نهم به عنوان معاون حقوقی و پارلماني محمود احمدي نژاد مشغول به كار بودهمچنین  به عنوان «برنامه ريز طرح پرداخت رشوه پنج ميليوني به نمايندگان مجلس هشتم» براي پس گرفتن امضاي خود از استيضاح علي كردان، وزير كشور وقت ياد مي شود.

گفتني است رحيمي كه از سابقه رسانه ای مشهوری در تقلب در انتخابات  رياست جمهوري برخوردار شد، گزينه اصلي احمدي نژاد براي جانشيني پورمحمدي و برگزاري انتخابات 22 خرداد 1388 بود، اما مجلس  هشتم حتي با مطرح شدن نام وي نیز مخالفت كرد.

جنجال ديگر رحیمی مربوط  به زمان رياست وي بر ديوان محاسبات اداري است. وي در  سال ۱۳۸۵ در اجلاس سالانه مدیران دیوان محاسبات، عجيب ترين گزاره ها در حمايت از رئيس خود  را بر زبان آورد و ادعا كرد: «در سوریه یکی از مسلمانان به من گفت که من معتقدم اگر بنا بود بعد از پیامبر، پیامبری دیگر بیاید، آن احمدی نژاد بود. این ابراز احساسات برای ما افتخار بزرگی است و به برکت وجود شما، ما را مورد نوازش و احترام قرار می‌دادند.»

فساد در سال هاي استانداري

دو سال پیش سايت زبان سبز با انتشار بيوگرافي مفصلي از محمدرضا رحيمي نگاهي نيز به سال هاي تصدي استانداري كردستان از سوي رحيمي انداخته و در اين باره نوشته است: «استفاده ابزاری از خواسته های اقلیت ِ مردم کرد برای رسیدن به حقوق اولیه  و شناخته شدن به عنوان شهروند درجه اول،  اتهاماتی است که پای رحیمی را می تواند به اتهام ِ بزرگتری چون اقدام علیه امنیت ملی باز کند… وی در حالی که قادر به تکلم به زبان کردی نبود، اتوبوس هایی به مقصد رشت و اصفهان  برای جابجایی مدیران  غیر کرد  اختصاص داده بود… وی تا آنجا پیش رفت که خود را سردارِ سازندگی کردستان نامید.»

اين پايگاه اينترنتي همچنين فهرست مفصلي از فساد مالي معاون اول احمدي نژاد در زمان استانداري كردستان ارائه داده  و حتي وي را متهم به همكاري با «مافياي مواد مخدر» كرده است.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s