محمد نوریزاد: با هیاهوی شما اگردماوند ازجا بجنبد، مصطفی را جنبیدن نیست؛ برای مصطفی تاجزاده

برای مصطفی تاجزاده وآنانی که اورا دوست ندارند

صبورباش برادرم که گذرزمان قدرتورا برخواهد کشید، وبرتارک فهم ها واشتیاق ها خواهد نشاند. گذرزمان وقاعده های تغییرناپذیرهستی، اخم های حماقت را واخواهد گشود، وتنهایی وبهت را نه ازسلول تو که ازسلولی به اسم ایران خواهد تاراند. بله دوست من، آفتاب بخت ما ازپس پنجره های درهم شکسته ی این خانه ی ویران طلوع خواهد کرد. چه باک اگر بردرسلول تو هرروزه میخ تازه بکوبند تا صدای تق وتق پتک پوکشان تو را سراسیمه کند وزانوانت را بلرزاند.

مصطفی برای گرما بخشودن به تن یخ بسته ی این سرزمین زخمی، خود را به آتش کشیده است. کسی را که درآتشی اینچنین می سوزد، به کشیدن کبریت تهدید مکنید. راه را براو واکنید وخود را ازاین بن بست ناپسند برهانید. بجای این که بگردید و دشمنی را درمصطفی بکاوید، سربه آغوش خیرخواهی های او فروبرید. مخوف ترین خصلتی که ازاوفهم کرده اید این است که او منتقدی صریح وآشتی ناپذیراست. به این خصلت مصطفی، نه اززاویه ی دشمنی، که اگرازمنظردوستی بنگرید، به کوهی ازفرصت واستعداد برخواهید خورد.

شما مصطفی را زندانی نکرده اید، بل پتانسیلی پایان ناپذیرازسلامت ودرستی را ازخود دریغ کرده اید. هرروزی که اززندانی شدن مصطفی می گذرد، قدراو برکشیده ترمی شود و فرصت شما سرمی رسد. با او بداخلاقی مکنید. مگرنمی خواهید او را بشکنید؟ من راه شکستن اورا نشان شما می دهم. بجای گریبان دریدن وکف بردهان آوردن وقفل برقفل سلول اوزدن، پای صحبت او بنشینید. من حتی می توانم راهی را نشان شما بدهم که بتوانید اشک او را درآورید.

مصطفی برخلاف شما که سنگدل و آشتی ناپذیرید، بسیاردل نازک است. شما به پولاد شخصیت او مشت می زنید وانتظاردارید او بشکند. من اگرجای شما بودم، به عاطفه ی او دست می بردم. نقطه ضعف مصطفی همین یک جای شخصیت اوست. قلابی اگربه عاطفه ی فهیمانه وانسانی او بیندازید، او رام خواهد شد. اواتفاقاً چشم به راه قلاب شماست.

یکی اگرازما بخواهد پای برسرقانون مگذاریم و انسان باشیم، بدِ ما را می خواهد آیا؟ عاطفه ی مصطفی برخلاف بسیاری ازما باهمین دونکته  آمیخته است. قانون وانسانیت. به این دونقطه ضعف مصطفی که دست ببرید، او رام خواهد شد. اگرمشتاق رام کردن مصطفی هستید یک نگاهی به این دو خصلت او بکنید ویک نگاهی به کسانی که ازاین دو گریزان و متنفرند. به شما حق می دهم که خیال رام کردن مصطفی را ازسربدر کنید. چرا که رام کردن او مترادف است با ورود امثال آقایان جنتی وشریعتمداری به همین دوخصلت. واین شاید کمی ناممکن باشد.

ای همه ی آنانی که مصطفی را نرم وبی تپش می خواهید، خوابتان سنگین. وای همه ی آنانی که ازپس پرده های اختفا برزبان زندانبانان این سرزمین کهن الفاظ می نشانید، بدانید وآگاه باشید که با هیاهوی شما اگردماوند ازجا بجنبد، مصطفی را جنبیدن نیست. با کسی که چیزی برای ازدست دادن ندارد، پرخاش قلچماقانه مکنید. اوفرزند خیرخواه این سرزمین اساطیری است. راه را براو بگشایید تا تجلی خیرخواهی را دراین ایرانی پاک نهاد تماشا کنید. بگویم وبگذرم: با او ازهردرکه سخن می گویید، با زبان زورسخن مگویید. راه رام شدن او همان است که با شما گفتم: قانون وانسانیت. همین.

بیست وششم مرداد نودویک

محمد نوری زاد

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s