در آستانه دومین سالگرد قرنطینه سید مصطفی تاجزاده، اسطوره مقاومت و ایستادگی در برابر خودکامگی حاکمان:

https://zabanesabz.files.wordpress.com/2010/03/tajzadeh.jpg?w=284&h=213او تاوان پرهیز از سکوت در برابر بی عدالتی و ظلم را می پردازد

جبهۀ مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای، از مقاومت و ایستادگی سید مصطفی تاجزاده، زندانی سیاسی تمجید کرد.

این بیانیه در آستانه بیست و چهارم مرداد، دومین سالگرد قرنطینه آقای تاج زاده در زندان اوین منتشر شده است.

سید مصطفی تاج زاده، عضو ارشد جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب از ساعاتی پس از انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری بازداشت شد و از دو سال پیش نیز به صورت انفرادی در قرنطینه زندان اوین به سر می برد.

آقای تاج زاده با وجود شرایط دشوار زندان، درباره مهمترین موضوعات روز کشور موضعگیری کرده و بر مواضع اصلاح طلبانه خود پافشاری می کند.

در بیانیه جبهه مشارکت نیز با اشاره به ایستادگی و مقاومت تاج زاده آمده است: او تاوان حق طلبی و پرهیز از سکوت در برابر بی عدالتی و ظلم را می پردازد. او را به نمایندگی از ملت به بند کشیده اند. ملتی که خواهان استیفای رأی خویش بود و جز داغ و درفش پاسخی نگرفت.

به گزارش نوروز متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بنام خدا

ماه مبارک رمضان در حال سپری شدن است، لیالی پر فیض قدر در حال گذر هستند و ایام سوگواری پیشوای عدالت و آزادگی بسر می آید در حالی که میهمانان این ضیافت الهی و مشتاقان رحمت و مغفرت و پیروان آن امام تقوی و
فضیلت در ایران همچنان در رنج اسارت و مظلومیت بهترین فرزندان خود روزگار می گذرانند و هیچ ملجاء و پناهی جز صاحب این ماه ندارند. زنان و مردان دل شکسته در تعقیب نماز های خود و در دعای مخصوص این ماه عبارت» اللهم فک کل اسیر» را با یاد همسران، فرزندان، پدران و مادران خود با صدای بلند تکرار می کنند ودر ادامه عبارت» اللهم اصلح کل فاسد من امور مسلمین» را نجوا و عبارت » اللهم غیر سوء حالنا به حسن حالک » را زمزمه می کنند. شبها در دعای افتتاح با خواندن عبارات» الحمدلله الذی یومن الخائفین، وینجی الصالحین، و یرفع المستضعفین، و یضع المستکبرین، و یهلک ملوکاً و یستخلف آخرین. والحمد لله القاصم الجبارین، مبیر الظالمین، مدرک الهاربین، نکال
الظالمین، صریخ المستصرخین، موضع حاجات الطالبین، معتمدالمومنین» امید گرفته و بر نا امیدی غلبه می کنند چرا که به این صفات الهی باور دارند.

خدایی که بیمناکان را ایمنی می بخشد. صالحان را رستگار می کند. ستمدیدگان را بر می کشد و ستمگران را فرو می افکند . پادشاهان ظلم پیشه را نابود و جایشان را به دیگرانی می سپارد که چنین نباشند.خدایی که در هم کوبندۀ ستمگران، نابود سازنده ظالمان، در یابنده گریختگان از ظلم و کیفر دهندۀ بیدادگران، فریاد رس مدد خواهان و بر آورندۀ حاجات نیازمندان و محل اعتماد کسانیست که به او ایمان دارند. چنین خدایی بی گمان وعده اش را
محقق خواهد ساخت. وعدۀ نزدیک بودن صبح عدالت و آزادی.

گرفتاران در بند حصر و زندان این روزها و شب ها بیش از هر زمان مشمول دعای مومنان و صالحان هستند و بی تردید حتی در کنج زندان و حصر تنها نیستند. آنها بیش از هر کس از فیض و برکات این ماه عظیم الشأن بهره می برند و در این میان بیش از همه برادر آزاده سید مصطفی تاج زاده است که ماههای رمضان دو سال گذشته را با روزۀ سیاسی مستمر در اعتراض به زندان غیر قانونی خود به رمضان سال جاری پیوند زده است. او را بر خلاف قانون محاکمه و محکوم کرده اند و اکنون نیز برخلاف قانون خارج از زندان عمومی و منفرداً در محلی جدای از سایر زندانیان به بند کشیده اند.

او تاوان حق طلبی و پرهیز از سکوت در برابر بی عدالتی و ظلم را می پردازد. او را به نمایندگی از ملت به بند کشیده اند. ملتی که خواهان استیفای رأی خویش بود و جز داغ و درفش پاسخی نگرفت. تاجزاده خود را وقف پاسداری از حق رأی و رأی مردم کرده است. او یکبار در سال 79 و در انتخابات دورۀ ششم مجلس در برابر بی عدالتی شورای نگهبان و ابطال 700هزار رأی مردم تهران که موجب شد علیرضا رجائی از فهرست منتخبان بیرون کشیده شده و بجای او حداد عادل بنشیند، ایستاد و از آقای جنتی، دبیر شورای نگهبان که بانی این عمل نا عادلانه بود شکایت کرد. شکایتی که هرگز به آن رسیدگی نشد ولی در عوض تاجزاده به انفصال از خدمات دولتی محکوم شد.

تاجزاده یک قهرمان ملی بود که با ناداوری دستگاه قضا نه تنها مدال را از او دریغ داشتند بلکه او را از خدمت در دولت محروم کرده ونهایتاً به آن هم بسنده نکرده و اکنون سه سال است او را به کنج زندان افکنده اند.

او سکوت نکرده است و سکوت نمی کند. با همت والای او صدایش از کنج زندان رساتر از بسیار کسانی که به ظاهر آزاد هستند بگوش می رسد.

بر او درود می فرستیم و ایستادگی اش را می ستائیم
جبهۀ مشارکت ایران اسلامی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s