دشمن گویی های رهبر و توهمات او در کتاب ممنوعه «دموکراسی یا دموقراضه» برای دانلود

انتشار اینترنتی کتابی در نقد خامنه‌ای‌ و‌ احمدی‌نژاد
دیگربان : سایت «بازتاب امروز» از توزیع اینترنتی کتاب ممنوعه «دموکراسی یا دموقراضه» در انتقاد از عملکرد علی خامنه‌ای٬ محمود احمدی‌نژاد و سایر مقام‌های جمهوری اسلامی خبر داد. (دانلود)

این کتاب سال ۱۳۸۸ اندکی پس از انتشار به خاطر انتقاد‌های تلویحی تندی که متوجه رهبر جمهوری اسلامی و رئیس دولت نهم کرده بود٬ به سرعت جمع‌آوری شد.

سید مهدی شجاعی نویسنده این کتاب جنجالی با تلفیق روحیات٬ عملکرد٬ تصمیمات و سیاست‌های خامنه‌ای و احمدی‌نژاد تصویری از آنها ارائه کرده که در تاریخ جمهوری اسلامی بی‌سابقه است.

در بخش‌های متعددی از این کتاب٬ نویسنده به سخنان٬ موضع‌گیری‌ها و سیاست‌های جنجال برانگیز این دو مقام جمهوری اسلامی از زبان پادشاهی معلول اشاره کرده است.

فصل پنجم این کتاب «پادشاه بچه محل خداست» نام دارد که در آن اشارات معناداری به قدرت مطلقه ولایت فقیه در جمهوری اسلامی شده است.

نویسنده در این فصل نوشته که پادشاه داستان برای حفظ و گسترش قدرت خود با جعل برخی شعار‌ها و روایات تلاش می‌کند جایگاه خداوند را از وی گرفته و خود جای آن بنشیند.

پادشاه در این فصل برای رسیدن به هدف خود شعار‌هایی از قبیل «پادشاه یعنی خدای روی زمین»٬ «اطاعت از پادشاه اطاعت از خداست» و «فرمان خدا و پادشاه یکی است» می‌سازد.

در فصل یازدهم این کتاب که «دشمن چیز مفیدی است٬ اگر کم آوردید٬ خودتان درست کنید» نام دارد٬ کنایه‌های مستقیمی به علی خامنه‌ای در برجسته کردن نقش دشمن در دوران رهبری خود وارد شده است.

در این فصل٬ پادشاه داستان شش تعریف از دشمن برای یاران و هواداران خود ارائه می‌کند که این تعاریف راهبرد موثری برای توجیه مشکلات و ناکار‌آمدی‌ها و فرار پادشاه از مسئولیت است.

پادشاه داستان در نخستن تعریف خود از دشمن به یاران خود می‌گوید: «دشمن یعنی کسی که شما می‌توانید همه ضعف‌ها و کم‌کاری‌هایتان را بر گردن او بیندازید.»

پادشاه دومین تعریف خود از دشمن را چنین ارائه می‌کند که «دشمن یعنی چیزی که شما می‌توانید با آن مردم را بترسانید تا ناگزیر در آغوش شما پناه بگیرند.»

تعریف سوم پادشاه از دشمن چنین است: «دشمن یعنی کسی که اگر کاری کردید٬ با وجود او مهم‌تر جلوه‌اش دهید واگر نکردید او را مقصر جلوه کنید.»

پادشاه در چهارمین تعریف خود از دشمن به یاران خود می‌گوید: «دشمن یعنی کسی که وقت و بی‌وقت به او فحش بدهید٬ بی‌آنکه جواب فحش بشنوید.»

«دشمن یعنی کسی که حواس مردم را پرت او کنید تا هوس نکنند که از شما چیزی بخواهند» پنجمین تعریف پادشاه این کتاب برای هواداران و وفادارانش است.

پادشاه کتاب یادشده در آخرین تعریف خود از دشمن به یارانش چنین می‌گوید: «دشمن یعنی مترسکی که با آن می‌توانید بچه‌های بزرگ را بترسانید.»

مهدی شجاعی در بخش دیگری از این فصل ۱۶ اصل پادشاه برای حکومت بر مردم را برمی‌شمارد که تقسیم مردم به «عوام و خواص» یکی از نام‌‌آشنا‌ترین این اصول در جمهوری اسلامی است.

بحث «عوام و خواص» یکی از مهمترین اصول علی خامنه‌ای در حکومت‌داری است که سال‌هاست در سخنرانی‌های خود به این مسئله اشاره می‌کند.

مهدی شجاعی که یکی از نویسندگان مشهور مذهبی در ایران محسوب می‌شود در سال‌های اخیر به صف منتقدان وضعیت موجود در جمهوری اسلامی پیوسته است.

آقای شجاعی در سال‌های اخیر انتقاد‌ها و حملات تندی متوجه سیاست‌های فرهنگی جمهوری اسلامی کرده که این انتقاد‌ها در نهایت منجر به گوشه‌نشینی وی شده است.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s