پیام تسلیت سیدهادی خامنه ای و جمعی از فعالان سیاسی و فرهنگی به مهدی کروبی

پیام های تسلیت به مهدی کروبی؛ ناکامی حکومت از انزوای همراهان جنبش سبز

چکیده :سیدهادی خامنه ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پیامی خطاب به مهدی کروبی، که هفته گذشته خواهر خود را از دست داده، این فقدان را به وی تسلیت گفته است….
سیدهادی خامنه ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پیامی خطاب به مهدی کروبی، که هفته گذشته خواهر خود را از دست داده، این فقدان را به وی تسلیت گفته است.

به گزارش کلمه در این پیام آمده است:

جناب حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مهدی کروبی

درگذشت همشیره مکرم جنابعالی که افتخار تربیت فرزند شهیدش مقامی ارجمند را برای آن مرحومه به ارمغان آورده به جنابعالی و همسر گرامیتان و سایر بازماندگان تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و برای جنابعالی صبر و توفیق مسئلت می نمایم.

*****

همچنین در پیامی دیگر که در سایت ملی مذهبی منتشر شده است جمعی از فعالان فرهنگی و سیاسی درگذشت خواهر مهدی کروبی را به وی تسلیت گفتند. در بخشی از این پیام خطاب به آقای کروبی آمده است: خدمات شما در راستای عدالت و حقیقت، هرگز از خاطره جمعی ایرانیان محو نخواهد شد:

جناب حجة الاسلام و المسلمین مهدی کروبی

درگذشت همشیره محترمه حضرتعالی را به شما و خاندان گرامی تسلیت گفته و برای آن مرحومه که فرزندشان نیز در راه استقلال این میهن شهید شده اند، رضوان و رحمت الهی را تمنا داریم.

حمایت های شجاعانه شما از حقوق و خواسته های اساسی مردم، اعتراض شما به رفتارهای غیر اخلاقی و غیر شرعی حکومت با منتقدان و مخالفان، و همراهی شما با آسیب دیدگان آخرین انتخابات ریاست جمهوری، هر چند منجر به حبس و حصر غیر قانونی شما شد و در نهایت، از آخرین وداع با همشیره خویش محروم گشتید، ولی خدمات شما در راستای عدالت و حقیقت، هرگز از خاطره جمعی ایرانیان محو نخواهد شد.

ضمن عرض تسلیت به جنابعالی و خاندان محترم، در آغازماه مبارک رمضان، رحمت و غفران برای آن مرحومه، صبر برای بازماندگان، و آزادی سریع و بدون قید و شرط را برای جنابعالی آرزومندیم.

عبدالعلی بازرگان – محمد برقعی – رضا حاجی – تقی رحمانی – علی سرداری – احمد صدری – محمود صدری – رضا علیجانی – حسن فرشتیان – مرتضی کاظمیان – محسن کدیور – علی مزروعی – فهیمه ملتی – مهدی ممکن – مهدی نوربخش – صدیقه وسمقی – حسن یوسفی اشکوری.

*****

درگذشت خواهر مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز که بیش از ۵۰۰ روز از حصر غیرقانونی و غیرشرعی او می گذرد در حالی با ممانعت حکومت از حضور وی برای شرکت درمراسم تشییع زینب کروبی همراه بود که سیل پیام های تسلیت به او به ناکامی دوباره حاکمانی ختم شد که نه تنها مدعی آن هستند که دیوارهای حصر به درخواست مردم به روی رهبران جنبش سبز کشیده شده بلکه در توهمات خود تا جایی غوطه ور شده که خواب انزوای رهبران و همراهان سبزشان را می بینند.

طیف های مختلف از مراجع تقلید و سیاسیون و احزاب تا روحانیون نواندیش حوزه و شخصیت های مختلف و مهم سیاسی ضمن تسلیت و همدردی با یار دیرینه امام خمینی، تجدید میثاق دوباره ای با او کرده و با تاکید مجدد بر غیرقانونی بودن حصر همراهان سبز خود، نشان دادند که رهبران جنبش سبز از یادها نرفته اند.

پیام هایی که انزجار خود را از رفتار حکومتی اعلام داشت که نه تنها یکی از پیشگامان انقلاب و مبارز را به جرم دفاع از مظلوم و تقبیح ظلم و ظالم محبوس کرده بلکه از حضور وی برای شرکت در مراسم سوگواری دو خواهرش که اتفاقا هر دو آنان افتخار مادر شهید بودن را داشتند، ممانعت کند.

پیام های تسلیت به مهدی کروبی؛ ناکامی حکومت از انزوای همراهان جنبش سبز

چکیده :طیف های مختلف از مراجع تقلید و سیاسیون و احزاب تا روحانیون نواندیش حوزه و شخصیت های مختلف و مهم سیاسی ضمن تسلیت و همدردی با یار دیرینه امام خمینی، تجدید میثاق دوباره ای با او کرده و با تاکید مجدد بر غیرقانونی بودن حصر همراهان سبز خود، نشان دادند که رهبران جنبش سبز از یادها نرفته اند. …
کلمه – گروه اجتماعی: درگذشت خواهر مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز که بیش از ۵۰۰ روز از حصر غیرقانونی و غیرشرعی او می گذرد در حالی با ممانعت حکومت از حضور وی برای شرکت درمراسم تشییع زینب کروبی همراه بود که سیل پیام های تسلیت به او به ناکامی دوباره حاکمانی ختم شد که نه تنها مدعی آن هستند که دیوارهای حصر به درخواست مردم به روی رهبران جنبش سبز کشیده شده بلکه در توهمات خود تا جایی غوطه ور شده که خواب انزوای رهبران و همراهان سبزشان را می بینند.

طیف های مختلف از مراجع تقلید و سیاسیون و احزاب تا روحانیون نواندیش حوزه و شخصیت های مختلف و مهم سیاسی ضمن تسلیت و همدردی با یاردیرینه امام خمینی، تجدید میثاق دوباره ای با او کرده و با تاکید مجدد بر غیرقانونی بودن حصر همراهان سبز خود، نشان دادند که رهبران جنبش سبز از یادها نرفته اند.

پیام هایی که انزجار خود را از رفتار حکومتی اعلام داشت که نه تنها یکی از پیشگامان انقلاب و مبارز را به جرم دفاع از مظلوم و تقبیح ظلم و ظالم محبوس کرده بلکه از حضور وی برای شرکت در مراسم سوگواری دو خواهرش که اتفاقا هر دو آنان افتخار مادر شهید بودن را داشتند، ممانعت کند.


مراجع تقلید:حصرها و حبس ها غیرقانونی است

آیات عظام دستغیب و صانعی و بیات زنجانی در پیام های جداگانه خود از مهدی کروبی به عنوان مجاهد خستگی ناپذیر و یار دیرینه امام خمینی یاد کرده و ابراز امیدواری کردند هر چه زودتر تضیقاتی که نسبت به او، میرحسین موسوی، همسر ایشان و سایر زندانیان سیاسی ایجاد شده برطرف شود و برای شکسته شدن حصرها و حبس های غیر شرعی و غیر قانونی دعا کردند و احمد منتظری، فرزند ارشد مرحوم آیت الله العظمی منتظری به نمایندگی از بیت آن مرجع ، با ابراز امیدواری نسبت به خاتمه هرچه زودتر حصرهای غیرقانونی خواستار شد مسوولان در رفتار خود تجدید نظر کنند و رفتار قهرآمیز با مخالفین سیاسی خود و منتقدین را پایان دهند.


تشکل ها و انجمن ها :انصاف و انسانیت پیشه کنید

از سویی تشکل های مختلف نیز با پیام های همدردی و تسلیت خود بر پویایی و همراهی با رهبران جنبش سبز تاکید کردند. شورای هماهنگی راه سبز امید، مجمع روحانیون مبارز، مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم،۷۳ تن از علما و فضلای حوزه علمیه قم، جبهه مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ، سازمان ادوار تحکیم وحدت، شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کرد، خانواده‌های زندانیان سیاسی، زندانیان بند ۳۵۰ اوین به کروبی، اصلاح طلبان گچساران از جمله این پیام هاست که در آنها ابراز امیدواری شده که خودکامگان آزادی‌ ستیز تا دیر نشده و هزینه‌های هولناک به ایران و ایرانیان تحمیل نکرده‌اند، انسانیت و انصاف و عقلانیت و تدبیر پیشه کنند.

چنانچه شورای هماهنگی راه سبز امید از آگاهی حاکمان در فقدان مشروعیت دموکراتیک شان سخن گفته که چنان از حضور رهبران محبوس و زندانیان جنبش سبز در مجامع عمومی در هراس‌ اند که معمولی‌ترین مناسبات اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و دیگر تشکل ها نیز بر پایان رفع حصر و حبس از کروبی و میر حسین و همسرش تاکید کردند.


حصر مایه روسیاهی نظام است

شخصیت های مختلف همچون سید حسن خمینی، عبدالله نوری، سید محمد خاتمی، اشرف منتظری،سید مصطفی تاجزاده، خانواده شهید بهشتی، مهدی خزعلی، محسن کدیور، صدیقه وسمقی و .. نیز در پیام هایی با مهدی کروبی ابراز همدردی کردند. پیام هایی که ضمن تاکید بر رفع حصرهای غیرقانونی و تجدیدنظر رفتار مسوولان ، حصر و حبس خانگی را نشان دفاع از حقوق به یغما رفته ملت ایران، اعتراض به تقلب در انتخابات و پافشاری بر اجرای اصول معطله قانون اساسی خوانده و ادامه آن را “مایه روسیاهی” نظام توصیف کرده و ابراز امیدواری کردند که علاوه بر تاریخ، ملت ایران هم قدردان فداکاری های صادقانه و گرانبهای آنها باشند و مخالفان نیز به ارزش این همه آزادگی پی ببرند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s