بعد از نقش کامران دانشجو و مرتضی تمدن، نام باهنر و پسر احمدی نژاد و رحیمی در پرونده اختلاس؛ یک میلیارد و نیم رشوه به رحیمی

نام محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد یک بار دیگر در دادگاه اختلاس از بیمه و استانداری تهران مطرح شد. درحالیکه در روزهای گذشته نیز نام کامران دانشجو، وزیر علوم و رئیس ستاد انتخابات در زمان کودتای انتخاباتی سال ۸۸ مطرح و وی به دریافت ۵۰۰ میلیون تومان رشوه متهم شده بود، امروز نیز یکی از متهمان پرونده اختلاس بیمه اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد به حساب شخصی رحیمی ریخته است. او همچنین اعلام کرد که واسطه وی و محمدرضا رحیمی یک بار نیز پسر احمدی نژاد را به دفتر او آورده است.

متهم اختلاس بیمه همچینن درجلسه دادگاه گفت که رابط وی و رحیمی با محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس گفت و گوی تلفنی داشته است. متهم در پاسخ به این سؤال که آیا خودت «ج – الف» را به همراه مسئولان دیده بودید گفت: هر بار که به من زنگ می‌زد کنار «م -ر» (محمد رضا رحیمی) بود ولی پیش آمده بود که به همراه «م – ت» (مرتضی تمدن) استاندار تهران به دفتر من آمده بود. یک بار هم با آقای م.ب (محمد رضا باهنر) تماس تلفنی داشت وقتی با استاندار تهران جلسه داشت من را هم دعوت می‌کرد هر چند آقای «م -ت» به قد و قواره‌های استانداری نمی‌خورد اما «ج – الف» برای اینکه بگوید با افراد مهم مملکت ارتباط دارد مرا با خود همراه می‌کرد. حتی یک بار پسر آقای احمدی نژاد را به دفتر من آورد. همچنين پسران دو نفر از مسوولان رسمي و پسر آقاي باهنر از نمايندگان مجلس را به دفتر من مي‌آوردند.

جزییات پرونده اختلاس بیمه از ابتدای دولت دهم افشا شد. اما آن زمان گفته شد که محمود احمدی نژاد از رهبر جمهوری اسلامی خواسته است تا مانع از رسیدگی به این پرونده شود و آقای خامنه ای نیز که به دلیل سرکوب معترضان به تقلب در انتخابات تحت فشار قرارداشت با این درخواست در آن مقطع موافقت کرد.

گفته می شود بخشی از مبالغی که در این پرونده به شکل غیرقانونی برداشت شده یا به عنوان رشوه اخذ شده است، در جریان انتخابات ریاست جمهوری توسط ستاد احمدی نژاد هزینه شده است. علاوه بر آن در دادگاه همچنین گفته شد که مبالغی برای ستاد انتخابات اصولگرایان در انتخابات مجلس هشتم نیز هزینه شده که این اتهام را دیروز، پایگاه اطلاع رسانی وابسته به دولت تایید کرد.

با این وجود اگر چه نام محمدرضا رحیمی به عنوان یکی از دست اندرکاران اختلاس بیمه ایران مطرح بود، اما از دو جلسه گذشته تا کنون نام مدیران دیگری در دولت احمدی نژاد نیز به میان آمده که شاخص ترین آنان مرتضی تمدن و کامران دانشجو هستند. از سوی دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ایران» وابسته به ارگان دولت دیروز به انتشار اتهاماتی علیه محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس پرداخت که بخشی از آن با مطالب مطرح شده در جلسه امروز دادگاه همخوانی دارد و باهنر را با اتهام استفاده از پول های رشوه برای ستاد انتخابات اصولگرایان مواجه می کند.

در جلسه امروز دادگاه قاضی مدیر خراسانی با تفهیم اتهام به (د.س) از وی خواست به دفاع از خود بپردازد. وی نیز پس از حضور در جایگاه اظهار داشت: قبل از اینکه به دفاع از کیفرخواست بپردازم باید در مورد شکایت از (ج. الف) – آقای خاص  – توضیحاتی را بدهم. سال ۸۶ با (ج. الف) آشنا شده و او مرا پیش آقای م. ر (رحیمی) رئیس وقت دیوان محاسبات کشور برد. (ج. الف) خود را از نزدیکان ( م. ر) معرفی می کرد. در آن زمان من با شرکتی یک مشکل حقوقی داشتم که برای حل آن از (ج. الف) کمک خواستم. او هم یک بار بابت حل این مشکل ۵۰۰ میلیون تومان و بار دیگر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان گرفت تا توسط آقای (ش) این مشکل را حل کند اما کاری نکرد.

وی ادامه داد: برای دریافت وام از بانک ملت ۱۵۰ درصد مبلغ درخواستی وثیقه گذاشتم اما بانک از من وثیقه نقدی خواست. زمانیکه برای حل این مشکل با (ج. الف) تماس گرفتم او با کمک آقای (م. ر) پرونده ای در مجتمع اقتصادی برای من تشکیل داد. از آن زمان آنها من را تهدید به زندان و افشاگری در روزنامه ها کرده و به این خاطر از من پول می گرفتند. یک روز آقای … از مسئولان مجتمع اقتصادی مرا به دفترش دعوت کرد و مدعی شد آقای (م. ر) برای حل مشکل من با او تماس گرفته است. می دانستم این کارها نقشه ای است برای پول گرفتن از من و قرار نیست مشکلم حل شود.

آقای (ج. الف) مدعی بود مثل پسر آقای (م. ر) است. هر روز با رئیس سابق دیوان محاسبات کشور تماس می گرفت و کارهای بیرون از اداره وی را انجام می داد. گاهی نیز او را به مجلس می فرستاد تا با استیضاح کنندگان یک وزیر صحبت کند. آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را نیز به حساب شخصی (م. ر) ریختم.

متهم: ( ج.الف) مدعی بود که آقای (م. ر) این پول را لازم دارد حتی یک بار همسر آقای (م. ر) به خانه ما آمد. (ج. الف) وقتی دید نقدینگی من تمام شد خواست ملک ولنجک را به او بدهم. قرار بود آن را به آقای … بدهم تا مشکلات اقتصادی ام را حل کند اما آقای … گفت: اینها دارند تو را دور می زنند. اگر می خواهی این موضوع ثابت شود به آقای (م. ر) نامه ای بنویس و برای پرداخت اقساط تسهیلات تقاضای مهلت کن. من این نامه را نوشتم اما کاری برایم انجام نشد. زمانی که به سازمان بازرسی رفتم چکهایی که به آقایان (ج. الف) و (م.ر) داده بودم به سازمان بازرسی دادم.

وی ادامه داد: آقای (ش) که مدعی بود معاون و دوست آقای (م. ر) است وقتی دید من به (ج. الف) پول می دهم علت آن را پرسید. من هم موضوع اخاذی ها را به وی گفتم که قرار شد او با آقای (م. ر) ماجرا را در میان بگذارد. یک روز به همراه آقای (ش) به ریاست جمهوری رفته و جلسه ای با آقای (م. ر) داشتیم. در آنجا من کپی چکهایی که به (ج. الف) داده بودم را نشانش دادم و گفتم حتی همسر شما به خانه ما آمده است. زمانی که فرزندان آقای (م. ر) از دبی می آمدند (ج. الف) با ماشین من به استقبال آنها می رفت. حتی یک روز آقای (م. ر) نیاز به اجاق گاز داشت که من از طریق برادرم یک اجاق گاز تهیه کرده و آن را در خانه آقای (م. ر) در پاسداران نصب کردم.

وی در ادامه گفت: آقای (ش) با من تماس گرفت و گفت: آقای (م. ر) می خواهد تو را ببیند من هم به دفترش رفتم. آقای (م. ر) خیلی عصبانی بود و گفت چرا چکها را به سازمان بازرسی کل کشور دادید. بعد هم با آقای (م. ت) و ( ی. د) تماس گرفته و آنها را به دفترش احظار کرد. وقتی آقای (ش) رفت ( م. ر) چند چک سفید و کپی را به من داد و خواست روی آنها اسامی از جمله (الف.ر.م) که در دولت حضور داشت را بنویسم در این زمان آقایان (م. ت) و (ی . د) به دفتر من آمدند و آقای (م. ر) دستور داد که سریع (ج. الف) را پیدا کنند.

متهم درباره پولهای پراخت شده به (ج.الف)گفت: بیش از ۱۲ میلیارد تومان چک دادم ۲ میلیارد تومان به صورت نقدی از من گرفت همچنین یک دستگاه خودروی لنکروز را به اسم آقای (م. ت) از من گرفت. ساختمان ولنجک که به او دادم نیز حدود ۶ میلیارد تومان ارزش داشت.

متهم در پاسخ به این سئوال قاضی که خودتان (ج.الف) را همراه با مقامات و مسئولین دیده اید؟تصریح کرد: زمانی که تلفنی با آقای (م. ر) صحبت می کرد مشخص بود حتی دو بار من با وی حرف زدم. تلفنی با آقای (ب) هم صحبت می کرد. حتی یک بار پسر آقای احمدی نژاد را به دفتر من آورد. آقای (م. ت) نیز قبل از اینکه به سمت دولتی برسد نیز به دفتر ما می آمد که سرانجام نیز با حمایتهای (م. ر) و (ج. الف) پست دولتی گرفت. این افراد را به دفترم می آورد تا نشان دهد با مقامات در ارتباط است.

متهم درباره داشتن مدرک از مبلغ پرداخت شده به رحیمی گفت: چک آن مشخص بود. قبل از دستگیری مسئله را به حفاظت قوه قضائیه و سازمان بازرسی گفتم. در زندان نیز از آقای محمد رضا رحیمی به علت مشارکت در کلاهبرداری شکایت کردم. اما تا الان به آن رسیدگی نشده است. اگر (م. ر) نبود من یک ریال هم به (ج. الف) نمی دادم. یک بار که به دفتر آقای (م. ر) رفته بودم او با مدیرعامل وقت بانک ملت تماس گرفت و گفت چرا کاری که به تو گفتم انجام ندادی نمی دانم مدیرعامل بانک چه گفت اما وی عصبانی شد و بعد از قطع کردن تلفن به آقای (ش) گفت آقای (د) پررو شده است باید وی را از این سمت بردارم.

«د.س» افزود: ‌آقاي «ج. الف» يك بار عقب ماشين من تعدادي اسلحه گذاشته بود كه كارمندان اين موضوع را ديده و به من اطلاع داده بودند.

در ادامه هشتمين جلسه رسيدگي به پرونده اختلاس از شركت بيمه ايران، «ج.الف» به دستور قاضي مديرخراساني در جايگاه قرار گرفت و گفت: تمام حرف‌هاي آقاي «س» يك داستان است زيرا آشنايي من با «س» از سال 85 است كه در آن زمان اصلا آقاي «ر» را نمي‌شناختم. چرا بنده آبروي مسلماني را بريزم به خاطر اينكه به آقاي «س» ديكته شده اين حرف را بزند و اسم «ر» را ببرد.

«ج. الف» اظهار كرد: «س» استاد كلاهبرداري و اخاذي است. مشخص است چه كسي اخاذي كرده است. آقاي «الف» هم مدير آستان قدس رضوي است و چون زمين ولنجك مربوط به آستان است. من زمين را تحويل گرفتم و پيش آقاي «الف» رفتم و تمام مراحل قانوني توسط دفترخانه و با حضور او انجام شده است.

اين متهم اظهار كرد:  چرا مدام اسم آقاي «ر» برده مي‌شود تا آبروي او ريخته شود. اين امر به خاطر اين است كه به «س» ديكته كرده‌اند اسم «ر» را ببرد و به او گفته‌اند اگر اسم «ر»‌ را ببري، آزاد مي‌شوي.

وي تصريح كرد: «س» ادعا كرده كه من سفارش او را نزد بانك كرده‌ام، اين كذب محض است. او در بانك ملي آقاي «ت» را دارد. آقاي «ت» در برج فرشته حضور داشت. چرا الان دروغ مي‌گويد؟ او به من گفت مواظب باش زيرا وزارت اطلاعات دنبال توست و دارد حساب‌ها را بررسي مي‌كند. آقاي «ت» در ماشين براي «س» امضا مي‌كرد. به غير از «ت» افراد ديگري هم براي او امضا مي‌كردند كه الان نمي‌خواهد اسم آنها را ببرد.

وي با بيان اينكه شركت‌هاي «س» وجود خارجي نداشته است، گفت: اسم آقاي تمدن را مي‌آورند در صورتي كه تمدن يك دكتر ارتوپد است. اصلا آقاي تمدن استاندار در اين تاريخ كه «س» مي‌گويد استاندار نبوده است. دكتر تمدن يك پزشك است و اين تمدن استاندار نيست. با آبروي مردم بازي نكنيد. به اينها ياد داده‌اند اين را بگويند و اسم آقاي «ر» را ببرند.

«ج.الف» گفت: همه بانك‌ها براي «س» كار مي‌كردند. او رشوه مي‌داد و من گزارش را به «ر» دادم. من مانند يك انسان و يك بچه ولايتي كار مي‌كردم. هر كاري هم كه ادعا مي‌كنند توسط من انجام شده مدركش را ارائه كنند. اگر من پيش هر كسي بودم آن را با مدرك ارائه كنيد. چرا الكي گفته مي‌شود من پيش افرادي از دستگاه قضايي بوده‌ام؟

قاضي مديرخراساني به «ج. الف» گفت: اين مطالب را قبلا گفته‌ايد اگر حرف جديدي داريد بگوييد.

متهم گفت: «س» مي‌خواهد آبروي افراد را ببرد. به سيدالشهداء همه اينها دروغ است. اگر او با من پيش «ر» رفته است دوربين وجود دارد.

در ادامه اين جلسه بار ديگر «د. س» به دستور قاضي در جايگاه قرار گرفت و در واكنش به صحبت‌هاي «ج. الف» گفت: ايشان بيشتر از خودش دلش براي «ر» مي‌سوزد. در مورد اينكه آقاي «ت» براي من در ماشين امضا مي‌كرده است بايد بگويم اين مطلب دروغ است. كدام مصوبه هيات مديره را در ماشين امضاء مي‌كنند؟

وي تصريح كرد: يك روز آقاي «ج. الف» به دفتر من آمد و گفت ترتيبش را داديم. من پرسيدم ترتيب چه كسي را؟ او گفت ترتيب داوود احمدي‌نژاد را داديم.

قاضي مديرخراساني گفت: اينها اصلا ارتباطي به پرونده ندارد. بفرماييد بنشينيد.

متهم گفت: مي‌خواهم آقاي احمدي‌نژاد، آقاي «ر»‌ را بشناسد.

قاضي مديرخراساني گفت: نيازي نيست شما به آقاي احمدي‌نژاد خط بدهيد، بفرماييد بنشينيد.

درخواست مجازات برای عضو هیئت رئیسه بانک ملی
در جلسه امروز نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست عضو هیئت رئیسه بانک ملی برای وی تقاضای مجازات کرد و گفت: آقای (م. ت) به دریافت ۴ میلیارد ریال رشوه از (د.س) متهم است که بر اساس قانون ماده ۴ اختلاس و ارتشاء برای وی تقاضای مجازات داشته و خواستار اعمال ماده ۱۹ برای تشدید مجازات و جلوگیری از ارتکاب به سایر جرمهای مشابه هستم.
در ادامه (م. ت) عضو هیئت رئیسه بانک ملی با قرار گرفتن در جایگاه با رد رشوه ۴۰۰ میلیونی گفت: این اتهام را قبول ندارم و چرا باید به جای قدردانی از ۳۲ سال خدمت صادقانه ۸ جلسه به عنوان متهم در دادگاه حاضر شوم.
من تنها ۱۰۰ میلیون تومان از آقای (د. س) گرفتم و هیچ پولی دریافت نکرده ام.

مجادله در دادگاه، خوش‌ و بش در رستوران
در حالی که بخشی از جلسه امروز و دیگر جلسات دادگاه بیمه صرف انکار و تکذیب اظهارات متهمان توسط یکدیگر می‌شود، این ماجرا خارج از دادگاه وضعیت دیگری دارد و آنها دوستان صمیمی هستند.

سایت بازتاب خبر داد که بعد از اینکه در جلسه صبح امروز «ج -الف» و «د – س» اظهارات یکدیگر را تکذیب کرده و برای ادعاهای خود قسم و آیه می‌آورند اما پس از پایان جلسه و هنگام صرف نهار مانند دو دوست قدیمی در کنار یکدیگر نشستند و ضمن خوش و بش نهار خوردند.این سایت در خبر خود اعلام کرده که  این موضوع مربوط به این جلسه نیست و در جلسات قبل هم متهمان که بعضاً در دادگاه علیه هم حرف می‌زدند خارج از دادگاه برخورد صمیمی داشته و حتی در پاره‌ای از برخوردها سایر همکاران را دور کرده تا در رستوران و نمازخانه خصوصی صحبت کنند.

واکنش وکیل رحیمی

نادری وكيل معاون اول احمدی نژاد نیز در واکنش به مطالب مطرح شده در دادگاه امروز تهدید کرد از رسانه هایی که مطالب امروز دادگاه را منتشر کرده اند شکایت می کند و افزود: علاوه بر اين‌كه آقاي «د.س» نشر اكاذيب كرده و اتهام وارد كرده، و سايت‌هايي هم كه اين مطالب را با اسم و تصوير منتشر كرده‌اند، متخلف هستند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s