نامه ای سرگشاده به آملی لاریجانی در خصوص دخالت سپاه در انتخابات؛ کارکنان و بسیجیان نهادهای نظامی و انتظامی

* اي كاش حضرت عالي و دستگاه قضايي كشور قاطعانه وارد صحنه مي شدید و با دخالت و تقلب گسترده انتخاباتي صورت گرفته توسط نظاميان و به خصوص مجموعه سپاه به شدت برخورد مي كردید، تا اطمينان عمومي از دست رفته مردم، تا اندازه اي بازگردد. اطميناني كه با تظاهرات و راهپيمايي حكومتي و بيانيه ها و شعارها و تبليغات تلويزیوني باز نخواهدگشت.

گروهی از کارکنان و بسیجیان نهادهای نظامی و انتظامی در نامه ای سرگشاده به آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه پرده از دخالت های سپاه و بسیج در انتخابات برداشتند و با انتقاد از این دخالت ها، خواستار رسیدگی وی به این مساله و جلوگیری از تکرار آن شدند.
متن این نامه که امروز در اختیار چمران نیوز قرار گرفت به این شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله آملی لاریجانی
ریاست محترم قوه قضائیه
با عرض سلام و تبریک ایام مبارک ماه رجب

چند روز پیش صحبت های حضرت عالی درباره صحبت هایی در خصوص دخالت سپاه پاسداران در انتخابات را شنیدیم و برخود لازم دیدیم که با طرح سوالاتی به بیان واقعیت های پنهان شده بپردازیم.
حضرت عالی فرمودید که رفتار و اقدامات برخی از افراد در سپاه را نباید به پای دخالت سپاه پاسداران در انتخابات گذاشت.
و اما چند سوال:
۱- آیا حضرت عالی می توانید بفرمایید که چند درصد از نیروهای سپاه پاسداران در انتخابات دخالت نکرده اند؟
۲- در کدام یک از استان ها و شهرهای کشور سپاه در انتخابات دخالت نکرده است؟
۳- چند درصد از نیروهای فعال و بخصوص فرماندهان و جانشینان و مسئولان ارشد نواحی و حوزه ها و پایگاه های بسیج بطور مسقیم در امر انتخابات دخالت نداشته اند و به تبلیغ به نفع یا ضد نامزدهای خاص نپرداخته اند؟
و اما سوالاتی دیگر:
۱- علت برگزاری جلسات و کلاس های توجیهی برای و کادر سپاه و سربازان برای رأی دادن به لیستی خاص و یا نامزدی مشخص در انتخابات، چه بوده است؟
۲- علت برگزاری جلسات توجیهی توسط بسیج و سپاه، برای بسیجیان برای چگونگی حضور در انتخابات و رأی دادن به لیستی خاص و همچنین در تهران برای رای دادن به فردی خاص (جناب آقای حدادعادل) با این توجیه که این لیست مورد تایید رهبری است و رای دادن به این فرد یعنی حمایت قاطع از رهبری، به چه معنی است؟
۳- علت تبلیغ منفی برخی از مسئولان و مبلغان سپاه ضد برخی از افراد اصولگرا به این بهانه که آنها به توصیه ها و نظرات رهبری توجهی نکرده اند و در قضایای پس از انتخابات موضع گیری جدی نداشته اند، چه بود؟
۴- دلیل عدم امکان حضور همه نامزدها و یا نمایندگان آنان برای تبلیغ و پاسخ به سوالات سربازان و کارکنان سپاه و حضور نامزدهای خاص و یا نمایندگانشان در سپاه برای این موارد، چه بود؟

و باز هم سوالی دیگر:
۱- دلیل حضور مسئولان حفاظت و اطلاعات سپاه در کنار صندوق های انتخاباتی (صندوق های رأی دادن سربازان و کادر سپاه) و دقت در نوشتن نام افراد توسط رای دهندگان چه بود؟

به نظر حضرت عالی وقتی چنین تدارکات و دخالت های گسترده ای توسط سپاه پاسداران در همه مناطق کشور صورت می گیرد آیا بازهم می توان گفت که برخی افراد دخالت کرده اند و مجموعه سپاه دخالتی نداشته است؟

باز هم به نظر حضرت عالی، وقتی نامزدهای مورد اطمینان مردم (که این در نظرسنجی های سپاه و ادارات اطلاعات شهرستان ها مشخص بوده است) با نظر سپاه یا رد صلاحیت شده و یا حتی در صورت تأیید صلاحیتشان زمینه تخریب گسترده وجهه و شخصیت آنان توسط نیروهای لباس شخصیِ موردحمایت بسیج و سپاه فراهم می شود و حتی ضد او تجمعی صورت می گیرد و به ستاد انتخاباتی و نمایندگانشان و حتی طرفداران و حامیانشان در ادارات، سازمان ها و مدارس تعرض و تهدید می شود، آیا مجموعه سپاه دخالتی نکرده است؟

وقتی در زمان تبلیغات، نیروهای معتمد و مورد حمایت سپاه به هر وسیله ممکن مانع تبلیغ برخی از نامزدها می شوند و حتی نامزد را تهدید می کنند که جان خود و خانواده اش در خطر است و باید سکوت و همکاری کند، آیا باز هم می گویید، سپاه و نیروهای نظامی در انتخابات دخالتی نداشته اند؟
وقتی که در زمان تبلیغات و رأی گیری بسیج و سپاه همه امکانات تبلیغی و حمایتی خود را به نفع نامزدهایی خاص در شهرها و روستاها در اختیار آنان قرار می دهند و به زیر مجموعه خود اعلام می کنند که لباس شخصی پوشیده و نگران دخالت خود در انتخابات نباشید، معنی اش دخالت در انتخابات نیست؟

وقتی فلان نامزد نمایندگی مجلس در استان سیستان و بلوچستان قاطعانه در سخنرانی انتخاباتیش می گوید که بنده با حمایت های سپاه و بسیج و به خاطر موقعیت شغلی خاصی که در بیت رهبری دارم، همانند دوره های قبل وارد مجلس می شوم و نیازی به تبلیغات و آرای مردم ندارم به چه معنی است؟
به موارد مشابهی در سایر شهرهای مرزی کشور نیز می توان اشاره کرد.

وقتی نامزدهایی که مردم هیچ شناخت قبلی روی آنها ندارند و پست و مسئولیت های شهرستانی و یا استانی هم نداشته اند و تنها به دلیل حمایت خاص سپاه و بسیج و با کمترین هزینه وارد مجلس می شوند، دلیلش چه می تواند باشد؟

فردی که تبلیغات مختصری می کند و با حمایت مسئولان اطلاعاتی و امنیتی و بخصوص حمایت بسیج و سپاه وارد عرصه انتخابات شده و رقبای اصلی اش یا رد صلاحیت شده اند و یا نمایندگان بی کفایتی هستند که امروز حتی در بین سپاه و بسیج جایگاه خود را از دست داده اند، چه معنایی می تواند داشته باشد؟

آیا اینها نمونه هایی از دخالت گسترده سپاه و بسیج در انتخابات نیست؟

جناب آقای آملی لاریجانی
معنی دخالت یک مجموعه و دستگاه نظامی یا دولتی در انتخابات چیست؟
آیا بازهم می گویید که برخی از افراد دخالت داشته اند و کل مجموعه دخالتی نکرده است؟

آیا حضرت عالی از کلاس های توجیهی برگزار شده برای مبلغان حوزه علمیه، توسط نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه و توصیه به آنها برای تبلیغ افراد و لیست های خاص بی اطلاعید؟

ای کاش در صورت بی اطلاعی از جناب آقای ذوالقدر و دیگران برادران سپاهی که اکنون در کنار شما در قوه قضائیه حضور دارند در این زمینه سوال می کردید.(کسانی که خود در زمینه دخالت در انتخابات، جز بزرگان دستگاه های نظامی و مجموعه حاکم بر کشور هستند).

متأسفانه امروز کسانی بر سپاه و نهادها و دستگاه های نظامی سروری می کنند که یا کلام حضرت امام(س) را نفهمیده اند و یا حفظ حکومت و جایگاه و منسب خود را به هر وسیله ممکن می خواهند. کسانی که حکومت کردن را، حتی با ظلم بر مردم و کشور می خواهند.

و یادشان رفته است که تاریخ کشور پر است از کسانی که اینگونه فکر و رفتار می کردند و اکنون در زباله دان های تاریخ هم جایی ندارند.

ای کاش حضرت عالی و دستگاه قضایی کشور قاطعانه وارد صحنه می شدید و با دخالت و تقلب گسترده انتخاباتی صورت گرفته توسط نظامیان و به خصوص مجموعه سپاه به شدت برخورد می کردید، تا اطمینان عمومی از دست رفته مردم، تا اندازه ای بازگردد. اطمینانی که با تظاهرات و راهپیمایی حکومتی و بیانیه ها و شعارها و تبلیغات تلویزیونی باز نخواهدگشت.

حضرت عالی مطمئن باشید که اگر امروز برخوردی قاطعانه با این دخالت سپاه و عوامل دخیل (که اکثراً جز مقامات سپاه هستند) صورت نگیرد، فردا روزی درخصوص دخالت قوه قضائیه در انتخابات و حمایت از نامزدها و لیست های خاص و پرونده سازی ضد برخی دیگر از نامزدها و لیست های انتخاباتی صحبت شده و اسناد چنین دخالت هایی برای عموم منتشر خواهدشد.

به امید مبارزه قاطعانه با دخالت های غیرقانونی و غیرشرعی در امور مردم بخصوص در انتخابات پیش رو

گروهی از کارکنان و بسیجیان نهادهای نظامی و انتظامی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s