تهدید مطهری به افشای نام فرماندهان متقلب سپاه

تائید احضار هیات رئیسه مجلس توسط رهبری پس از هو شدن احمدی نژاد

ندای سبز آزادی:نطق علی مطهری درباره دخالت سپاه درانتخابات که برای بسیاری از اصولگرایان سنگین آمده باعث هجمه فراوان به این نماینده مجلس شده است. علی مطهری اما در سخنان دیگری ضمن تاکید بر دخالت تعدادی از فرماندهان سپاه در انتخابات اعلام کرد که  اگر این فرماندهان به روش خود اصرار کنند نام آنان را افشا خواهد کرد.

واکنش اصولگرایان به نطق مطهری همچنین احضار هیات رئیسه مجلس توسط رهبری پس از هو شدن احمدی نژاد در مجلس را به صورت رسمی افشا کرد. پیش از این نیز خبرهایی دراین باره منتشر شده بود اما امروز حمید رسایی نماینده تهران در تریبون مجلس از احظار هیات رئیسه مجلس توسط رهبری پس از  هو شدن احمدی نژاد توسط نمایندگان مجلس خبر داد.

به گزارش ندای سبز آزادی حمید رسایی امروز در تذکری از تریبون مجلس فاش کرد که پس از هو شدن احمدی نژاد در مجلس رهبری به شدت از این اتفاق عصبانی شده و هیات رئیسه مجلس را احضار کرده است.

هنگام سخنرانی محمود احمدی نژاد در  روز سه شنبه ۳۱ خرداد سال گذشته هنگام احذ رای اعتماد برای حمید سجادي وزير پيشنهادي وزارت ورزش و جوانان برخی از نمایندگان با  «دو دو کردن» در سخنان احمدی نژاد ایجاد وقفه کردند.عدد ۲ در روال سابق رای گیری مجلس به معنای مخالفت بود.

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر رسایی گفت:من در آن جلسه بودم و درآن جلسه گفتم که این مطالب را علنی نمی خواهم بگویم اما اگر شما اذن دارید ادامه دهید.
رسایی در سخنان خود گفت که رهبری دراین جلسه به هیات رئیسه مجلس گفته است بساط این هوچی گری را جمع کنید.

 براساس سخنان رسایی رهبری دراین جلسه گفته است:حوادثی پیش می آید که باید به خدا توکل کنیم. مجلس به رئیس جمهور اهانت کرد. مجلس می تواند از رئیس جمهور سئوال کرده و یا وی را استیضاح کند اما حق ندارد به هیچ کس اهانت کند. کجای مجالس قبلی به رئیس جمهور اهانت شد؟ ظلم بود، کار بدی کردید. قوه مقننه و مجلس حق ندارد به هیچ کس اهانت کند بویژه رئیس جمهور. قوه مقننه مظهر فضائل ملت است. در مقابل چشمان مردم فحاشی کردند. متحیر شدم بر خلاف اخلاق و ظلم و رذیلت بود، صریحا از این عمل که در هنگام سخنرانی رئیس جمهور بود متحیر شدم، ناراحت شدم، کار بسیار بدی بود باید علاج می شد. آقای لاریجانی برادر عزیز، تقصیر کردید باید متوقف می کردید. این چه کاری است که می کنید.

در پایان جلسه علنی امروز مجلس نیز علی مطهری نماینده تهران در واکنش به تذکرات مطرح شده توسط نمیاندگان مجلس در اعتراض به سخنانش گفت: بعد از نطق بنده برخی مطالبی در رسانه ها منتشر شد و یک نکته ای که روی این پافشاری می کنند مسئله اهانت و بی ادبی است متن نطق و صدای من وجود دارد من نمی دانم کجای نطق من اهانت و بی ادبی بود.

مطهری افزود: حرف من این بود که سپاه در انتخابات مجلس از برخی کاندیداها حمایت کرد و تمام قد وارد شد حرف من این نبود که سپاه نتیجه صندوق ها را تغییر داد حرف من این بود که سپاه نباید اساسا وارد این موضوع شود
وی با اشاره به رفتار رفتار برخی از فرماندهان سپاه گفت: اگر اصرار کنند و به این روش ادامه دهند نام آنان را خواهم اورد.

مطهری در ادامه سخنان خود با اشاره به تذکر نادران گفت:بحث بعدی هم مسئله جمعیت ایثارگران است. حرف نادران منطقی نبود.

وی با اشاره به سخنان گذشته خود درباره تفرقه افکنی جمعیت ایثارگران در بین اصولگرایان گفت: برخی از آقایان ایثارگران گفتند این چند نفر در فهرست باشند علیرغم اینکه ما رای اوردیم معنای تفرقه چیزی غیر از این است.
مطهری درپایان سخنان خود با اشاره به انتقادات مطرح شده درباره نطق خود گفت: من اتهامات را به هیچ وجه قبول ندارم.نماینده باید بتواند سخنان خود را بیان کند و  نباید هیچ قداستی برای هیچ نهادی قائل باشیم.

صبح امروز نیز صحن علنی مجلس شورای اسلامی، برای دقایقی در حین تذکر حمید رسایی ، ملتهب شد.
حمید رسایی در خلال جلسه علنی امروز با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۳ آیین‌نامه داخلی در تذکری گفت: همه می‌دانند که این روزها، آخرین روزهای مجلس هشتم است و قاعدتا باید خاطرات خوشی از مجلس در ذهن مردم باقی بماند.

در این هنگام در حالی که حمید رسایی به بیان ادامه تذکر خود می‌پرداخت و اظهار کرد که در روزهای آخر مجلس هشتم بیاناتی گفته می‌شود …، باهنر در کسوت ریاست مجلس از رسایی درخواست کرد که برای یک لحظه تذکر خود را مطرح نکند تا او یک جمله را بگوید.

در این هنگام بعد از کش و قوس‌های فراوان، باهنر گفت: قرار ما در مجلس هشتم همواره این بوده که اینگونه تذکرات در پایان جلسه مطرح شود، من خواهش می‌کنم و حتی اجازه نمی‌دهم که شما این تذکر را مطرح کنید و در آخر جلسه به شما وقت می‌دهم تا تذکر خود را بگویید.

رسایی پس از این اظهارات باهنر، خطاب به او گفت: آقای باهنر در روزهای آخر مجلس هشتم هستیم، شما اوقات خود را تلخ نکنید، من فقط یک جمله می‌گویم و خطابم به مدعی‌العموم است مبنی بر اینکه چطور وقتی طلبه‌ای در قم به نام قدیری ابیانه یک سوال می‌کند مدعی‌العموم وارد موضوع می‌شود.

در همین هنگام باهنر با بیان اینکه میکروفن و تریبون آقای رسایی را قطع کنید، گفت: ما که تعارف نداریم، هر چه خواهش و تمنا می‌کنم رعایت نمی‌کنید، برادر بزرگوار نمی‌شود پشت این تریبون اسم این، آن و همه را برد. بنده به شما گفتم که آخر جلسه وقت برای تذکرات خود دارید.

مهدی کوچک‌زاده نماینده تهران با فریادهایی تکرار می‌کرد که به سپاه توهین می‌کنند، طوری نیست و خواستار ادامه بیان تذکر از سوی رسایی می‌شد.

باهنر نیز در پاسخ به فریادهای کوچک‌زاده تاکید کرد که آقای رسایی آخر جلسه وقت دارند که تذکر خود را مطرح کنند اما الان اجازه این کار را نمی‌دهم.

با وجودی که باهنر با این موضوع تاکید داشت که رسایی در آخر جلسه وقت برای تذکر خود را دارد اما کوچک‌زاده مدام فریاد می‌زد و درخواست می‌کرد که رسایی تذکر خود را مطرح کند.
این تذکر مدتی فضای مجلس را ملتهب کرد و سرانجام عده‌ای از نمایندگان در اطراف میز کوچک‌زاده جمع شدند و او را به آرامش دعوت کردند.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز صبح امروز در واکنش به نطق دیروز علی مطهری گفت: بايد هميشه ما قدر نيروهاي مسلح كشور را بدانيم و اجازه ندهيم فداكاري‌ها و ايثار آنها در فضاي سياسي كشور مشوه شود و من در سال‌هاي خدمت خود در سپاه هميشه شاهد آن بودم كه سپاه يك نهاد انقلابي است كه روح شهادت‌طلبي،‌ مكتبي‌بودن و ولايتي بودن درآن موج مي‌زند لذا وظيفه همه ماست كه حمايت معنوي و مادي خود را از ارتش و سپاه نماييم و مجلس شوراي اسلامي نيز در اين چند ساله توجه زيادي به بنيه نظامي كشور نموده است. توصيه من به همكاران خود اين است كه با توجه به شرايط كشور در بيان مطالب خود و توجه به ارزش‌هاي سپاه طوري عمل كنند كه حرمت پاسداران عزيز حفظ شود و حرمت همه مسوولان قواي سه‌گانه نيز لحاظ شود و اگر انتقادي نيز وجود دارد با متانت بيان شود تا تاثير آن طبق اصول امر به معروف و نهي از منكر بيشتر و بيشتر شود.

تجمع بسیجی ها و دخالت یگان ویژه 

 

جمعی از دانشجویان بسیجی امروز سه شنبه در اعتراض به سخنان اخیر علی مطهری نماینده تهران مبنی بر آنچه که وی آن را دخالت سپاه در انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرده بود، جلوی درب مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش مهر، دانشجویان تجمع کننده با ممانعت یگان ویژه نیروی انتظامی که در اطراف درب مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، مواجه شدند.

خبر تجمع بسیج دانشجویی در اعتراض به اظهارات علی مطهری از ساعات آغازین جلسه علنی امروز مجلس شنیده شد که به دنبال انتشار این خبر یگان ویژه نیروی انتظامی مقابل مجلس و خیابان های اطراف مستقر و از برگزاری هر گونه تجمعی خودداری کرد.

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s