قاسم شعله سعدی در نامه به صادق آملی لاریجانی: آیا باز هم ادعا می‌کنید آقای احمد شهید دروغگوست؟

قاسم شعله سعدی:
* معلوم نیست مقامات قضائی چرا اصرار به اجرای یک حکم منقوض و مشمول مرور زمان که فاقد اعتبار است و قابلیت اجرا ندارد می‌نمایند . وقتی که چنین بی‌عدالتی و بازداشت غیرقانونی و خودسرانه در مورد اینجانب با ۲۸ سال سابقه تدریس حقوق و سیاست در دانشگاه‌های شیراز، تربیت مدرس و تهران و نیز ۳۰ سال سابقه وکالت دادگستری و ۲ دوره نمایندگی مجلس و مدتها مسئولیت دفاع از دعاوی بین‌المللی جمهوری اسلامی روا می‌دارند. آیا باز هم ادعا می‌کنید آقای احمد شهید دروغگوست؟
جرس: قاسم شعله سعدی، زندانی سیاسی  در نامه ای به صادق آملی لاریجانی، بر بازداشت غیر قانونی خود تاکید کرد.

این استاد حقوق دانشگاه تهران، در متن نامه خود به اسنادی اشاره کرده است که نشان می دهد حکم او مشمول مرور زمان شده و به همین سبب  رئیس پیشین قوه قضائیه  دستور توقف اجرای حکم او را داده است.

به گزارش جرس، متن کامل نامه دکتر قاسم شعله سعدی به رئیس قوه قضائیه این شرح است:

آیا باز هم ادعا می‌کنید آقای احمد شهید دروغگوست؟

آقای صادق آملی لاریجانی ریاست قوه قضائیه

در صفحه دوم روزنامه ی وطن شماره ۸۳۲ مورخ ۹۰.۱۱.۱۵

آیه الله لاریجانی: احمد شهید دروغگوست

نوشته بود: سومین همایش تخصصی حقوق بشر و جایگاه ایران و اسلام که روز پنجشنبه با حضور و نخنرانی رئیس قوه قضائیه داداستان تهران و رئیس ستاد حقوق بشر این قوه برگزار شد به محلی برای اعتراض به گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل تبدیل شد. آیت الله لاریجانی نخستین شخصی بود که در این همایش به گزارش احمد شهید راجع به وضعیت حقوق بشر در ایران انتقاد کرد. رئيس قوه قضائیه احمد شهید را دروغگو خواند.

من از زندان برای شما، دادستان تهران و رئيس ستاد حقوق بشر نامه نوشتم و از بازداشت خودسرانه و غیرقانونی خود گفتم ولی تاکنون نتیجه‌ای نگرفته‌ام، مجددا قضیه را شرح می‌دهم:
به دنبال انتشار نامه سرگشاده ۸۱.۹.۱۴ یعنی ۱۰ سال پیش تحت تعقیب قرار گرفتم که با توجه به ادعای آقای خامنه‌ای مبنی بر اینکه «باید انتقادهای گزنده را هم تحمل کرد» این تعقیب غیرقانونی بود به هر حال توسط قاضی حسن زارع دهنوری معروف به حداد که به قول شما در ارتباط با کهریزک معلق است و در آن زمان رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بود به یکسال حبس به اتهام توهین به آقای خامنه‌ای و آقای خمینی و نیز ۶ ماه حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شدم.
حکم صادره به موجب دادنامه ۶۸۵ ـ ۶۸۶ شعبه ۲۱ دادگاه تجدید نظر در مورخ ۸۵.۱۱.۱۷ تایید شد
آیت الله شاهرودی بموجب نظریه مورخ ۸۶.۲.۲۶ احکام صادره را خلاف بین شرع و مصداق ماده ۱۸ تشخیص و دستور توقف اجرای حکم و اعمال ماده ۱۸ را صادر کرد که فتوکپی آن پیوست است
به موجب قانون تفسیر ماده ۱۸ مصوب ۸۷.۹.۱۰ تشخیص رئیس قوه قضائیه به معنای تجویز اعاده دادرسی است و پرونده باید به مرجع صالح جهت رسیدگی ماهوی و صدور رای مقتضی ارجاع گردد
در مورد اینجانب پس از تشخیص رئیس قوه قضائیه پرونده به مرجع صالح برای رسیدگی ماهوی و صدور رای مقتصی ارجاع نشد
با توجه به بند ب ماده ۱۷۳ قانون آئین دادرسی کیفری و با عنایت به تاریخ انتشار نامه یعنی ۸۱.۹.۴ با گذشت ۱۰ سال قضیه کاملا مشمول مرور زمان شده و امکان رسیدگی مجدد ماهوی نیست لذا باید با صدور قرار موقوفی تعقیب پرونده بایگانی و این جانب آزاد شدم.
معلوم نیست مقامات قضائی چرا اصرار به اجرای یک حکم منقوض و مشمول مرور زمان که فاقد اعتبار است و قابلیت اجرا ندارد می‌نمایند
وقتی که چنین بی‌عدالتی و بازداشت غیرقانونی و خودسرانه در مورد اینجانب با ۲۸ سال سابقه تدریس حقوق و سیاست در دانشگاه‌های شیراز، تربیت مدرس و تهران و نیز ۳۰ سال سابقه وکالت دادگستری و ۲ دوره نمایندگی مجلس و مدتها مسئولیت دفاع از دعاوی بین‌المللی جمهوری اسلامی روا می‌دارند.
آیا باز هم ادعا می‌کنید آقای احمد شهید دروغگوست؟ من مردم ایران را در این مورد به قضاوت می‌خوانم تا معلوم شود چه کسی دروغ می‌گوید.
قاسم شعله سعدی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s