سازمان رای؛ محفلی برای رای سازی و رای خوانی در امپراتوری دروغ

محفلی که همچنان رای می سازد و رای می خواند
 جرس: چند روز از برگزاری مراسم انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی گذشته و نتیجه نهایی به دور دوم کشیده شده است، اما تحقیقات همچنان از «دست کاری» آراء و تحقق عملیات محفلی بنام «سازمان رای» خبر می دهد، که تداعی کنندۀ مدلی دیگر از مهندسی آراء و تقلب فاحش محفلی ها در انتخابات سال ۸۸ است.

عدم دسترسی به آمار و ارقام وزارت کشور و تناقضات اعلام شده از سوی مسئولان جمهوری اسلامی، زمانیکه کنار ادعای یارگیری جبهه پایداری قرار می گیرد، نشاندهنده برنامه ریزی از سوی این طیف از افراطیونِ محفلی، برای تغییر در نتایج آرا است.
سازمان رای و یارگیری
روز گذشته، سامانه خبری- تحلیلی «خبرآنلاین» در یادداشتی به قلم محمد مهاجری از تشکیل «سازمان رای» توسط جبهه پایداری در شهرها خبر داده بود، به طوریکه وظیفه اصلی سازمان رای، شناسایی افراد واجد شرایط برای شرکت در انتخابات و جذب آنها به لیست منتخب خود است.
پیش از این در انتخابات مجلس هفتم، سازمان رای با نام «آبادگران» تشکیل شده بود که اقدامات آنها نیز بی تاثیر در نتایج انتخابات نبود، بسیاری معتقدند در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری، چنین سازمانی توسط طرفداران محمود احمدی نژاد راه اندازی شده که سایت فرارو نیز چنین ادعایی را تایید کرده بود.
جدا از چهره های شناخته شده، نهادهایی مانند بسیج، کمیته ی امداد و سپاه وظیفه شناسایی جمعیت را برعهده دارند.

سازمان رای با شناسایی و جذب افراد با نفوذ یا تاثیرگذار که در شبکه های اجتماعی حضور فعال دارند، می توانند جمعیت بیشتری را سامان دهی کرده و نتیجه مطلوب خود را به دست آورند.

از سوی دیگر برگه های رای نیز، خود بر رقابت میان دو جبهه متحد اصولگرا و جبهه پایداری افزود؛ جبهه متحد اصولگرا با معرفی افراد ناشناخته تر مقابل کار سازمان رای قرار گرفت به طوریکه درصد قابل توجهی از واجدین شرایط برگه های خود را کامل پر نکرده و به چهره های شاخص اکتفا کردند. همکاری سازمان رای و لیست های از پیش تبلیغ شده، باعث شد تا میزان رای به نفع جبهه پایداری که از قبل استراتژی خود را برنامه ریزی کرده بود تغییر کند.
مهاجر در یادداشت خود آورده است «مجموع آرای نفرات یک تا ۵۵ لیست انتخاباتی تهران ۳۶۰۱۸۰۰۰ نفر است و تعداد شرکت کنندگان ۲۰۰۲۰۰۰ نفر. با یک حساب سرانگشتی می توان دریافت که هر رای دهنده تهرانی به طور متوسط به ۹ چهره شاخص رای داده است.»
بر این اساس، هریک از افراد شناسایی شده که جذب لیست سازمان رای می شدند می توانستند با تبلیغ میان شبکه های خود، میزان رای را تا حد چشم گیری تغییر دهند.
جبهه متحد اصولگرا که خود را پیروز میدان در شهر تهران می دید، زمانی خود را در مقابل استراتژی جبهه پایداری دید که دیگر آرا به صندوق ها ریخته شده بود. از سوی دیگر اما، اختلافات داخلی میان جبهه متحد اصولگرایان تا حدی پیش رفت که بسیاری از آنان برای جذب آرای مردم، به سوی «لابی گری» با سازمان رای رفتند تا اسم خود را در لیست پیشنهادی قرار دهند. در نتیجه آرای بیشتر برای جبهه پایداری با بیشتر شدن تنها چند هزار نفر در هر شهری توانست به شکل قانونی پیش بینی جبهه متحد اصولگرایان را تغییر دهد.
میزان مشارکت مردم و آمار متناقض
پیش از این اما، رهبر جمهوری اسلامی میزان مشارکت بسیار بالای مردم در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی را مورد تاکید قرار داده بود، که این میزان!فردای انتخابات، توسط وزارت کشور مهر تایید خورده و در رسانه ها منتشر شد.

نکته قابل توجه اینکه با بسته شدن بخش مربوط به آمار و ارقام در وبسایت وزارت کشور، بررسی علمی امکان پذیر نیست.
طبق گزارش دویچه وله، آماری که از سوی سازمان های رسمی ایران منتشر شد نشان از تناقضات فاحش و غیر منطقی بود به طوریکه طبق آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، بیش از ۸ میلیون و ۷۹۶ هزار نفر در سال ۱۳۸۶ در انتخابات مجلس هشتم واجد شرایط رای دادن در استان تهران بودند و این میزان در انتخابات مجلس نهم ۱۵۰ هزار نفر افزایش پیدا کرد. اما مرتضی تمدن، استاندار تهران، واجدین شرایط شرکت در انتخابات استان تهران را حدود ۵ میلیون نفر اعلام کرد، با توجه به واجدین شرایط در استان البرز، به نظر می رسد دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از رای دهندگان، کاسته شده است.
اما استانداری تهران با انتشار بیانیه ای سعی در بی اثر کردن این اشتباه داشته و مدعی شده است: «استاندار تهران پیشتر در مصاحبه ای با خبرنگاران رسانه های مختلف اعلام کرده بود که قریب ۵ میلیون رای دهنده در تهران وجود دارد، تکلیف دشمنان نظام و پیاده نظام آنان در برخی رسانه ها در مواجهه با این جشن تاریخی ملت ایران روشن و بدیهی است اما انتظار از رسانه هایی که نام نظام را یدک می کشند این است که آب به آسیاب دشمن نریزند و بدون تحقیق دل دوستداران نظام را نسوزانند.»
اما نکته دیگر اینکه، خبر میزان رای مردم در استان البرز و کاهش دو میلیونی واجدین شرایط پیش از این توسط وبسایت بازتاب منتشر شده و پس از چند ساعت از سایت برداشته شد.
برخی آمارها نیز حاکی از آن است که میزان مشارکت در ۱۲۶ حوزه انتخاباتی بین ۹۵ تا ۱۲۷ درصد است که این ارقام از نظر منطق ریاضی، بی اساس می نمایند.
وزارت کشور که میزان مشارکت را ۶۴.۲ درصد اعلام کرده است پیش از این در پایان بهمن ماه تعداد واجدین شرایط را ۴۸ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۷۹۹ نفر اعلام کرده بود که بنا بر ادعای وبسایت ندای سبز آزادی «با استفاده از ماشین حساب و یک عملیات ضرب و تقسیم به سادگی مشخص می شود که شرکت کردن حدود ۲۶ میلیون نفر از ۴۸ میلیون نفر یعنی مشارکتی حدود ۵۴ درصد، و این یعنی با نادیده گرفتن آمارسازی ها و تخلفات ارسالی در این چند روز، حتی اگر امار های رسمی وزارت کشور را بپذیریم، باز هم مشارکت ساختگی ۶۴ درصد، بدون هماهنگی و تنظیم کردن عددها از قبل بوده است.»
علی مزروعی، از فعالان جنبش اصلاحات نیز در یادداشتی نوشت «در مورد صحت ارقام اعلامی بالا برای جمعیت واجد شرایط رای دادن و آرای ماخوذه از سوی مسئول اصلی برگزارکننده انتخابات می‌توانید به پورتال وزارت کشور رجوع کنید تا دریابید چقدر جناب وزیر در انجام یک تقسیم ساده و اعلام درصد میزان مشارکت در انتخابات دچار اشتباه و عجله شده است.»
وبسایت کلمه نیز در گزارشی پیرامون این تناقضات خبر از «دست کاری آرا» و نبود دسترسی آزاد به میزان آرا داده و نوشته است «جدول و آمار واجدان شرایط حق رای به تفکیک استان ها و خیلی از آمار و ارقام که تا پیش از این در وبسایت وزارت کشور موجود بود، حذف شده است، اینک در حالی که هیچ آمار مستندی در اختیار افکار عمومی نیست، دست اندرکاران انتخابات بازی با ارقام را شروع کرده و با ارائه ارقام دستکاری شده، نمایندگان مورد نظر را به بهارستان می فرستند.»

این تناقضات در حالی در رسانه ها منتشر می شود که صبح امروز، محمدرضا مهدوی کنی، رئيس مجلس خبرگان ضمن تاکید بر مشارکت ۶۴ درصدی مردم، این شرکت به زعم وی «باشکوه» را دلیلی بر رضایت مردم از وضعیت موجود ندانسته و می گوید «مردم گرفتاری دارند. وقتی در انتخابات شرکت می کنند، حضور عمومی مردم دلیل بر این نیست که از همه چیز راضی هستند و مجلس و دولت باید به فکر مردم باشند.»
در نهایت اینکه در تهران تنها ۵ نماینده در دور اول به مجلس راه یافتند که هر ۵ نفر از چهره های شاخص سیاست داخلی محسوب می شوند که اگر ادعای محمد مهاجر مبنی بر تشکیل سازمان رای مانند سالهای گذشته درست باشد، طبق محاسبات مردم به چهره های شاخص بیشتر رای داده اند که این ادعا با نتیجه همخوانی دارد.
برای مرحله دوم انتخابات در شهر تهران، رقابت بر ۲۵ صندلی باقی مانده به شکلی ادامه خواهد یافت که ارائه افراد ناشناس از سوی جبهه متحد اصولگرایان از سویی، کار سازمان رای از سوی دیگر و تناقضات در اعلام میزان رای مردم، باز هم مانند دور اول پیش خواهد رفت.
پیش بینی ها بر این اساس است که خصوصا در دور دوم مردم به تمام افراد یک لیست رای نداده و باز هم کار سازمان رای است که لیست های آماده را ارائه کرده و از آنجا که محدودیت رای برای منتخبان نیز وجود ندارد، لیست پیروز، بر اساس فعالیت سازمان رای – بخوانیم محفلی ها- خواهد بود.

این جدال درحالیست که در غیاب اصلاح طلبان، منتقدان و چهره ها و گروههای ملی، انتخابات مجلس نهم به نمایش و رقابتی درون گروهی میان جناح های حاکم تبدیل شده است.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s