آنچه گذشت چیزی جز گدایی رای نبود؛ تمام شبکه ها و تمام لحظه ها – حتا برنامه کودک را قطع کردند

حوزه های بی‌رمق وادعای مشارکت ۶۴ درصدی؛ م.نوید
حوزه های بی‌رمق وادعای مشارکت ۶۴ درصدی
آنچه امروز تحت عنوان انتخابات در ایران گذشت چیزی جز گدایی رای نبود وتمدید پی در پی ساعات رای گیری صرف نظر از جنبه روانی وتبلیغاتی آن هدفی جزپر کردن صندوق‌های رای نداشت

انتخابات نهمین دوره مجلس در شرایطی برگزار شد که هیچکدام از رسانه‌های مستقل خبر نگاری در تهران نداشتند.اقتدار گرایان هر چه در توان داشتند به کار گرفتند تا پرده‌ای از مشارکت پر شور مردم در این انتخابات را پیش چشم جهانیان نمودار سازند.اما اپوزیسیون که دست به تحریم این انتخابات زد ابزاری برای نشان دادن استقبال مردم از این تحریم نداشت.اجرای تصمیم حکومت درشلوغ نشان دادن بعضی حوزه‌های مهم وجنجال سازی هایی از این دست برای امپراطوری دروغ کار سختی نبود.

کاشتن دوربین‌های صدا وسیما در مقابل ده حوزه ی مهم وکاشتن آدم‌های سفارشی در صفها هم از تر فند‌های همیشگی تبلیغاتی بوده است. کار گزاران حکومت خود به این باور رسیده اند که میزان باور پذیری دروغ از سوی مردم خصوصا طیف طرفداران حکومت به بزرگی آن بستگی دارد ولذا اعلام مشارکت ۶۴ درصدی از سوی شورای نگهبان هم با تکیه بر این اصل گوبلزی صورت گرفته است.
نگارنده ی این سطور قصد تحلیل تام وتمام انتخابات امروز را ندارد.این امر را به فرصتی دیگر وا می گذارم و تنها بر این نکته تاکید می کنم که امروز هیچ دوربینی نبود تا حوزه‌های خالی وخلوت پایتخت را به تصویر کشد تا بتواند وجه اصلی این انتخابات بی‌رمق در تهران را بنمایاند.
آنچه امروز تحت عنوان انتخابات در ایران گذشت چیزی جز گدایی رای نبود وتمدید پی در پی ساعات رای گیری صرف نظر از جنبه روانی وتبلیغاتی آن هدفی جزپر کردن صندوق‌های رای نداشت.اگر در انتخابات سال ۸۸ مردم را تحت عنوان نداشتن تعرفه رای از بسیاری حوزها بیرون ریختند امروز تا نیمه‌های شب از مردم رای گدایی می کردند.
درشمال شهرومیدان تجریش از انتخابات هیچ خبری نبود . در ساعت شش بعد ظهراز پنج حوزه رای گیری در این منطقه چهار حوزه تقریبا خالی بود و تنها در دو حوزه سه یا چهار نفر مشغول نوشتن برگه رای بودند ویک حوزه هم کاملا خالی بود.
البته وضع در حوزه امام زاده صالح متفاوت بود.آنجا ماشین صدا وسیما در پشت دیواراستقرار یافته بود ودوربین صدا وسیما را هم در مقابل صفی سی نفره کاشته بودند که این صف هم به سختی جلو میرفت.
خلاصه نتیجه این انتخابات مهندسی شده به هیچ وجه با واقعیت نمی خواند.گمان نمی کنم درشمال شهر تهران مشارکت حتی به ده در صد هم برسد.وادعای مشارکت ۶۴ در صدی دروغ بزرگی است. دروغتر از رای ۲۵ میلونی احمدی نژاد در سال ۸۸
تکرار دروغ در دهها کانال صدا وسیما واجیر کردن افراد بسیج برای زنگ زدن به بی‌بی سی ودیگر رسانه‌های خارجی می تواند امر را بر بعضی مشتبه سازد وتحلیل گران اوضاع ایران را به اشتباه اندازد.
اکثریت مردم تهران در ۱۲ اسفند یا در خانه بودند ویا مشغول خرید عید.هرجا که بود ند جلو حوزه‌های رای گیری صف نکشیده بودند. با دو سه شهر کوچکی که دوروز قبل از انتخابات وضع آنان را دیده‌ام گمان نمی کنم سطح مشارکت در کل کشور حتی به ۴۰ در صد هم برسد.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s