«حمله به بیت منتظری ضرب شست حزب الله به رأی بیست میلیونی مردم به خاتمی بود»؛ افشای ابعاد تازه ای از حصر آیت الله منتظری از زبان فرمانده حمله به بیت

در آستانه انتخابات مجلس نهم و همزمان با حمله روز گذشته به بیت آیت الله منتظری و پلمب دفتر ایشان، فرمانده عملیات تهاجم به بیت این مرجع تقلید در سال 76 با افتخار گفته است:  «در فاصله‌ کوتاهی پس از انتخابات دوم خرداد ۷۶، ضرب شست حزب الله به رأی بیست میلیونی مردم به خاتمی بود».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله منتظری، در حکمی که این افراد از دادسرای ویژه روحانیت در دست داشتند نوشته بود، کلیه امور مربوط به مرجعیت جمع آوری شود. اینک بعد از 13 سال حسین استاد آقا که نامزد جبهه پایداری است ابعادی از این تهاجم را در گفت و گو با رجا نیوز افشا کرده است.

محمدجواد اکبرین در میهن در این خصوص نوشته است:  فهرست ۳۰ نفره ی «جبهه پایداری» در تهران که توسط آیت الله مصباح یزدی تأیید شده است، نام «فرمانده عملیات حمله به بیت آیت الله منتظری در ۲۸ ﺁﺑﺎﻥ ۱۳۷۶» را در میان خود دارد. «حسین استادآقا» پیش از نامزدی در انتخابات، مشاور وزیر ارشاد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بود.

این در حالی است که روح الله (خسرو) حسینیان دیگر نامزد جبهه پایداری در تهران نیز از فرماندهان غارت بیت آیت الله منتظری در ۲۳ ﺑﻬﻤﻦ ۱۳۷۱ بود و حمید رسایی و قاسم روانبخش، اداره رسانه ای هر دو حمله را بر عهده داشتند و بدین ترتیب ۴ تن از عوامل دو حمله به بیت آیت الله منتظری، نامزدهای «جبهه پایداری» در تهران هستند.

حسین استادآقا در تازه ترین گفتگوی خود با “رجانیوز” درباره عملیاتی که خود مدیریت اجرایی اش را بر عهده داشته است تأکید می کند که آن حمله «در فاصله‌ کوتاهی پس از انتخابات دوم خرداد ۷۶، ضرب شست حزب الله به رأی بیست میلیونی مردم به خاتمی بود».

وی می گوید: «سال اول حاکمیت جریان دوم خرداد بود و اینها با رأی ۲۰ میلیونی خود خیلی احساس اقتدار می‌کردند، اما در این جریان، اولین ضرب شست را  از حزب‌الله خوردند». به گفته استادآقا «حرکتی به صورت خودجوش به سمت دفتر منتظری شکل گرفت و آن حوادث اتفاق افتاد که متعاقب آن، پنج روز دفتر و حسینیه منتظری تبدیل به محل افشاگری جریان انحرافی مهدی هاشمی و منتظری شد. مردم گروه گروه می‌آمدند و آنجا پاتوق انقلاب شده بود».

رجانیوز “حسین استادآقا” را «فعال سیاسی و فرهنگی که نقش مؤثری در مقابله با جریان انحرافی منتظری در دو دهه‌ی اخیر داشته» معرفی می کند و به نقل از او «جریان آقای هاشمی رفسنجانی و اطرافیانش، خاتمی و اطرافیانش، آقای احمدی‌نژاد و بعضی از اطرافیانش» را جریان های انحرافی می داند.

استادآقا، آیت الله صانعی را «مرجع نما» و انتقادات آیت الله منتظری را «سخیف» توصیف می کند و درباره نظر رهبر جمهوری اسلامی درباره مراجع منتقد حکومت می گوید: «حضرت آقا در سفر سال گذشته به قم اشاره داشتند که دشمن وقتی می‌بیند مرجعیت قم پایگاه صیانت از انقلاب و رهبری است، یک مرجعیت قلابی درست می‌کند… حضرت آقا در سال گذشته چند تا از آنها را مثال زدند. فرمودند یکی از آنها بحث مرجع‌سازی قلابی است. یکی هم بحث القای تقابل نظام و حوزه است که خیلی روی این قضیه تکیه کردند و می‌کنند».

وی با ابراز خرسندی از حصر ۵ ساله آیت الله منتظری می افزاید: « در ۲۸ آبان  خروش عظیمی مردمی برآمد و الحمدلله اینها سر جای‎شان نشستند که منجر به حصر طولانی منتظری شد».

فرمانده عملیات حمله به بیت آیت الله منتظری، با ستایش از «بصیرت جامعه مدرسین» قم، تشکل اصلاح طلب «مجمع مدرسین حوزه علمیه قم» را «پایگاه عمل جریان آقای هاشمی رفسنجانی در قم» می خواند و می گوید: «این‌ها اخیراً هم سعی کردند آدم‌های وابسته به خودشان را بیاورند و با آقای هاشمی دیدار داشته باشند. در رسانه‌ها، روزنامه جمهوری اسلامی به‌طور مشخص این کار را انجام می‌دهد و مدیرش هم یک روحانی است. آقای دعایی در روزنامه اطلاعات هم به این جریان فکری دل‌بستگی دارد».

وی تشکیل «جبهه پایداری» را حاصل «تأکید آیت‌الله مصباح بر جذب بدنه‌ی سوم تیر به‌منظور گرفتار نشدن آن‌ها در دام جریان نفوذی حاشیه دولت» می داند و می گوید: «آیت‌الله مصباح فرمودند بالاخره بدنه‌ای که به دنبال گفتمان سوم تیر، یعنی گفتمان انقلاب، امام، حضرت آقا بود، آرزوهایش را نمی‌توان در جریان شکل‌گرفته در داخل جبهه متحد اصولگرایان ‌ببیند و اگر بدنه اجتماعی سوم تیر علامت صحیحی در مقابل نداشته باشد، ممکن است گرفتار جریان انحرافی حاشیه آقای احمدی‌نژاد شود».

استادآقا از «جای خالی آیت‌الله مصباح در صداوسیما علی‌رغم تأییدهای ویژه رهبر معظم انقلاب در مورد ایشان»، نیز انتقاد می کند: «جای حضرت آیت‌الله مصباح حتی در مباحث نظری هم در صدا و سیما خالی است. این اتفاق چه مدیریت شده باشد و چه غفلت باشد، بد است. آقا فرموده‌اند آیت‌الله مصباح در دوره ما خلأ علامه طباطبایی و شهید مطهری را پر کرده است. جای چنین علامه‌ای در صدا و سیما باید کجا باشد؟ حتی پخش سخنرانی‌های نظری ایشان، پخش بحث‌هایی که ایشان مطرح می‌کنند، کجاست؟ ایشان هر چهارشنبه شب در قم سخنرانی می‌کنند که از شبکه استانی پخش می‌شود. این بحث‌ها باید در بهترین ساعت‌های صدا و سیما پخش شوند. در این دوره پر بلا و پر از شبهه، نباید سخنان کسی که خلأ علامه طباطبایی و شهید مطهری را پر کرده است، پخش شود؟»

حسین استادآقا، در ﺁﺑﺎﻥ ۱۳۷۶ مدیریت حمله ﺑﻪ ﺣﺴﻴﻨﻴﻪ٬ ﺩﻓﺘﺮ ﻭ ﺑﻴﺖ آیت الله منتظری را بر عهده داشت؛ پس از آن عملیات، دادگاه ویژه روحانیت حکم  ﭘﻠﻤﺐ ﺣﺴﻴﻨﻴﮥ ﺷﻬﺪﺍ را صادر کرد و ﺩﻓﺘﺮ آیت الله منتظری ﺗﻮﺳﻂ ﺳﭙﺎﻩ ﻗﻢ٬ اشغال شد و سرانجام با نظر موافق رهبر جمهوری اسلامی و دستور ﺷﻮﺭﺍﯼ ﻋﺎﻟﯽ ﺍﻣﻨﻴﺖ ﻣﻠﯽ، آیت الله منتظری تا ۵ سال در خانه خود زندانی شد.

روز گذشته نیز مأموران اداره اطلاعات و دادسرای ویژه روحانیت قم، با حمله به بیت آیت الله منتظری، درب اتاق کار منزل مسکونی احمد منتظری و کتابخانه و منزل شخصی آیت الله منتظری را مهر و موم کردند و «کلیه امور مربوط به مرجعیت» را از خانه وی ربودند. محسن کدیور از شاگردان آیت الله منتظری در نامه دیروز خود خطاب به احمد منتظری ضمن تشریح تاریخچه مهر و موم و غارت بیت  آیت الله منتظری، نوشته است که «در زمان حیات فقیه عالیقدر بیت، دفتر و حسینیه ایشان حداقل پنج بار مورد هجوم و تخریب و غارت و مهر و موم قرار گرفته» و افزوده است: «اکنون برای سومین بار در طول بیست و شش ماه ۳۰ بهمن ۱۳۹۰ دفترکارتان در منزل مسکونی، کتابخانه و منزل شخصی مرجع فقید برای چندمین بار غارت شده مهر و موم می شود. هشت بار حمله و تخریب و غارت و چهار بار مهر و موم بیت، دفتر، حسینیه و اتاق کار در منزل شما. اتاق کار منزل مسکونی شما یک بار در زمان حصر آن فقید سعید در تیر ۱۳۸۰ و برای دومین بار بهمن ۱۳۹۰ غارت و مهر و موم شده است».

ندای سبز آزادی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s