رد گم شدن بخشی از درآمدهای حاصله از فروش نفت در حسابهای شخصی ارزی نفتی معتمدین نظام در خارج از کشور !!

ارز نفتی ملت ایران به حساب چه اشخاصی واریز می شود؟

ارز نفتی ملت ایران در حسابهای شخصی غیرایرانی خارج از کشور

جرس- به گزارش منابع خبری جرس از تهران، از سال ۱۳۸۶ بخشی از درآمد ارزی حاصله از فروش نفت به پیشنهاد محمود احمدی نژاد رئیس جمهورِ منصوب مقام رهبری، به حساب شخصی برخی معتمدین نظام در خارج از کشور واریز شده است. این طرح که به منظور مقابله با تحریمهای غرب پیش بینی شده بود بعداً به تصویب شورای عالی امنیت کشور می رسد و بر اساسِ آن، دهها نفر از مقامات عالی کشوری و لشکری «امانتدار بیت المال برای روز مبادا» می شوند. مبلغ واریز شده به هر حساب، به تناسب مقام و موقعیت صاحب حساب از چند هزار تا چند صد میلیون یورو برآورد می شود.
بر اساس شنیده های این منابع خبری، در میان صاحبان حسابهای شخصی ارزی نفتی چند مورد غیرایرانی هم بوده است. از ملیت این افراد غیرایرانی معتمد نظام بیش از که عرب بوده اند اطلاعی دردست نیست.اما افراد یادشده بعد از مدتی پولها را خورده و ارتباط خود را با جمهوری اسلامی قطع کرده اند. بعد از این واقعه بخش غیرایرانی حسابهای شخصی ارزی متوقف می شود. از میزان دقیق پول از دست رفته اطلاعی در دست نیست.
در زمان شروع این پروژه غیرقانونی احمدی نژاد به وزیر وقت نفت می گوید که نفت را به که بفروشد، به چه نرخی بفروشد، و درآمد حاصله را به چه حسابهای عمومی و شخصی واریز کند. وزیر یادشده […] اظهار می کند که مطابق قانون بهای حاصله از درآمد نفت باید به خزانه و حسابهای تحت نظارت سازمان بازرسی کل کشور و مجلس ریخته شود. اگر مصلحت اقتضایی جز این دارد ریاست محترم جمهوری کتباً به وزیر خود دستور دهند تا بر اساس دستورالعمل کتبی ریاست جمهوری عمل شود. احمدی نژاد پاسخ می دهد لازم نیست قانون را به رخ من بکشید. وزیر نفت یادشده  برکنار می شود و وزیری بر وزارت نفت گماشته می شود که با دستورالعمل شفاهی هم امتثال امر کند.
گزارش رسمی سازمان بازرسی کل کشور
درباره گم شدن بخشی از درآمدهای حاصله از فروش نفت در دولت محمود احمدی نژاد اشاره به قسمت کوچکی از این ماجراست و ضعف مجلس در نظارت بر بیت المال غیرقابل اغماض است. در محافل سیاسی نزدیک به اصول گرایان در تهران ارقام نجومی درباره این حسابهای شخصی مطرح است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s