حمایت جبهه ملی و سازمان جمهوری خواهان از فراخوان ۳۹ زندانی سیاسی با تاکید بر لزوم آزادی رهبران جنبش سبز

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور با صدور بیانیه ای، ضمن حمایت از فراخوان  ۳۹ زندانی سیاسی، خواهان پایان دادن به اسارت زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی شد.

همزمان، سازمان جمهوری خواهان نیز باصدور بیانیه جداگانه ای از فراخوان زندانیان سیاسی حمایت کرد.

در بیانیه جبهه ملی با اشاره به فراخوان  ۳۹ زندانی سیاسی  از هموطنان ، آزادی‌خواهان جهان و نهادهای مستقل مدافع حقوق بشر برای اقدام در رابطه با  رهایی رهبران جنبش سبز خاطرنشان شده است: سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور خواهان پایان دادن به اسارت و زندان خانگی خانم زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی است.

این بیانیه افزوده است:ما همچنان بر این باوریم که بحران و وضعیت فاجعه بار کنونی کشور تماماً ناشی از مشکلات عمیق و ساختاری نظام حاکم در ایران است  و پیروزی ملت بزرگ ایران بر حکومت جهل و استبداد جمهوری اسلامی تنها با استقرار یک حکومت ملی امکان پذیر است.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور از همه اعضا و هواداران خود خواسته است  آنچه را که در توان دارند بکار گیرند تا جنبش مصدقی بتواند به هدف خود که استقرار چنین حکومتی است، نزدیک تر شود.

این بیانیه با اشاره به وضعیت کشور راه ممکن برای خروج از این بن بست شوم را ایجاد یک اتحاد ملی برای عملی ساختن تغییرات اساسی ساختاری کارساز ذکر کرده است. تغییراتی که تحقق دموکراسی، حاکمیت مردم و جدائی دین از حکومت را ممکن سازد.

 ۳۹ زندانی سیاسی  طی انتشار بیانیه ای از تمامی هموطنان آزاده و آگاه در هر کجای جهان که هستند و از تمامی آزادی‌خواهان جهان و نهادهای مستقل مدافع حقوق بشر خواسته بودند  تا برای رهایی رهبران جنبش اعتراضی مردم ایران از حبس نامشروع و ظالمانه اقدام کنند.

سازمان جمهوری خواهان نیز در بیانیه خود خواستار بپاخیزی برای اعتراض به حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد شده است.

متن این بیانیه بدین شرح است:

هموطنان عزیز

نزدیک به یکسال از حصر غیرقانونی رهبران نمادین جنبش سبز که مصداق بارز آدم ربایی در حقوق بین المللی است، می گذرد. اعتراض و استقامت آنها در برابر پایمال شدن حقوق مردم یکی از عوامل اساسی پیدایش و تداوم جنبش مردم ایران برای گر فتن حق خود از حکومت بوده است. آخرین پیام های آنان برای عدم شرکت در انتخابات موجب اتحاد نظر گسترده ای میان منتقدان و مخالفان نظام حاکم در ایران شده است.

ما از سرنوشت آنان در دست ماموران امنیتی و خطری که سلامت و امنیت آنان را تهدید می کند نگرانیم و باید متحدا بهر صورت ممکن خواست آزادی آنان را به گوش حکومتگران و جهانیان برسانیم. ما در خارج از کشور می کوشیم با برگزاری تظاهرات، نامه های سرگشاده، برانگیختن حساسیت مطبوعات و رسانه ها…و هر نوع اقدام تبلیغی دیگری، به فراخوان یاران دربندمان پاسخ گوییم و از همه همفکران و هموطنان خود انتظار داریم با هر ابتکار ممکن، در این میدان گام بگذارند.

بیایید دست در دست هم برای رهایی این سه تن و همه پیکارگران از زندان، شکنجه و اعدام مبارزه کنیم.

هفتم بهمن نود
سازمان جمهوریخواهان ایران

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s