اطلاعیه آغاز به کار “ستاد سبز امید” در آستانه ۲۵ بهمن؛ دعوت از همه طیف های همراه جنبش سبز و عموم مردم برای ارائه طرح ها و ایده ها

اطلاعیه آغاز به کار “ستاد سبز امید” در آستانه ۲۵ بهمن

جـــرس: در آستانه یکمین سالگرد خیزش 25 بهمن ماه و همزمان یا سالگشت آغاز حصر راهبران جنبش، گروهی از فعالان جنبش سبز از تشکیل ستاد سبز امید خبر دادند.

به گزارش صفحه فیس بوک ستاد سبز امید، این تشکل از فعالان جنبش، در بیانیه اعلام موجودیت خود آورده است: «هم مسیر با منشور سبز، و هم قدم با شورای هماهنگی راه سبز امید و بویژه به تاسی از آخرین بیانیه این شورا که در آن آمده است «طیف‌هایی از همراهان جنبش سبز، بازه زمانی بزرگداشت اولین سالگرد 25 بهمن تا روز رأی گیری را فرصتی مناسب برای تبلور و ابراز مجدد جنبش، و تأکید دوباره بر مواضع اصولی آن و نیز پیگیری چشم‌اندازها می‌دانند»، بر آن شدیم «ستاد سبز امید» را در لزوم کنشگری، اتحاد و هماهنگی هر چه بیشتر جبش سبز، در ادامه حرکتِ راه سبز امید، آغاز کنیم.»

متن بیانیه اعلام موجودیت ستاد سبز امید – که خواستار پیوستن مردم به این حرکت شده- به شرح زیر است:
بیش از دوسال از شعار «رای من کجاست؟» در اعتراض به نتیجه انتخابات مخدوش سال 88 که تجلی همان زنجیره های سبز انسانی بود که سر تا سر میهن را درنوردید می گذرد. زنجیره هایی که به امید پیگیری و تحقق مطالبات انباشت شدهء ملت ایران در حوزه های مختلف بود که شکل گرفت و گسترش یافت. اما تمامیت خواهان چنان خوابی برای ملت دیده بودند که نه تنها نهاد انتخابات، که رای مردم را مصادره به مطلوب کردند.
ملت به پا خاستند و در خروشی سبز، آرام و مسالمت آمیز حق قانونی و به یغما رفته خویش را از اقتدارگریان و کودتاگران طلب کردند. اما پاسخی جز باتوم، گلوله، حبس، حصر و زندان دریافت نکردند و تمامیت خواهان دچار چنان کابوسی شدند که بازگشت مشروعیت از دست رفته خویش را جز در طرح اتهامات واهی و نسبت دادنِ خروشی مردمی که حال جنبش سبز ملت ایران نام گرفته بود، به بیگانه (و..) نمی دیدند.
با گسترش فضای سرکوب و خفقان، و نیز گسترش فقر، فساد و تبعیض، و از سویی گفتمان مدنی و مسالمت آمیز جنبش سبز ملت ایران که تجلی آن را می توان در بیانیه های راهبران سبز جستجو کرد، چنان در جامعه تعمیق یافت که تبلور آن در راهپیمایی 25 بهمن چنان کرد که اقتدارگرایان هیچ راهی را جز حصر راهبران جنبش سبز نیافتند.
اکنون در حالی ماه بهمن بویژه روز بیست و دوم آن که یادآور انقلاب مردمی 57 است فرا می رسد که در نتیجه عملکرد اقتدارگریان حاکم، از این نظام نه جمهوریتِ آن باقی مانده و نه اسلامیت، و آنچنان از آرمان های نخستینش دور گشته است که بنیان گذاران و رزمندگانش، وضعیت کنونی را آنی نمیدانند که برایش انقلاب کردند و در جنگ تحمیلی به پاسداری از آن برخاستند. چنین شد که برای حمایت از بهار دموکراسی خواهی و ضد استبدادی عرب، جنبش سبز ملت ایران در لبیک به دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی، بر آن شدند که در 25 بهمن 1389 به خیابان ها بیایند و فریاد خود را بر سر حاکمان جبار و نظام های استبدادی منطقه فرود آورند. اما اقتدارگرایان نه تنها به سرکوب این حرکت پرداختند، بلکه راهبران جنبش سبز را نیز به حصر کشیدند. اما همه اینها نتوانست خللی در حضور با شکوه مردم در 25 بهمن بوجود آورد.
امروز در حالی رهبران جنبش سبز در حصر هستند و نیز سالروز 25 بهمن ماه در حال فرارسیدن است، که حاکمیت اقتدارگرا در پی وقع ننهادن به پیشنهادات دلسوزانه سیدمحمد خاتمی مبنی بر پیش شرط های طبیعیِ برگزاری انتخاباتی آزاد، در صدد برگزاری انتخاباتی نمایشی و برقراری مجلسی فرمایشی است. تا شعار «میزان رای ملت است» را نیز برای همیشه به گور بسپارد و بار دیگر به اثبات برساند برای رای مردم هیچ ارزشی جز تزئینی بودنِ آن قائل نیست.
از این رو، هم مسیر با منشور سبز، و هم قدم با شورای هماهنگی راه سبز امید و بویژه به تاسی از آخرین بیانیه این شورا که در آن آمده است «طیف‌هایی از همراهان جنبش سبز، بازه زمانی بزرگداشت اولین سالگرد 25 بهمن تا روز رأی گیری را فرصتی مناسب برای تبلور و ابراز مجدد جنبش، و تأکید دوباره بر مواضع اصولی آن و نیز پیگیری چشم‌اندازها می‌دانند. شورای هماهنگی راه سبز امید تمامی فعالان و حامیان جنبش سبز به ویژه جوانان و دانشجویان را به همیاری و همفکری در این باره، و نیز برای اخذ تصمیمات بهینه و کنش مؤثر در مقطع انتخابات مجلس آینده، با هدف گسترش و تعمیق و ارتقای جنبش سبز، تعقیب حاکمیت ملی، و مهار خودکامگی در کشور فرامی‌خواند. » بر آن شدیم «ستاد سبز امید» را در لزوم کنشگری، اتحاد و هماهنگی هر چه بیشتر جبش سبز، در ادامه حرکتِ راه سبز امید، آغاز کنیم.
«ستاد سبز امید» دعوتی است از همه طیف های همراه جنبش سبز و عموم مردم برای ارائه طرح ها و ایده های مبارزه مدنی و مسالمت آمیز و گسترش آن در سطح عموم و همچنین تاکید بر شبکه سازی به عنوان اصلی بدیهی در شرایط کنونی و شیوه مبارزات مدنی. از این رو از تمامی طیف های همراه و فعالان جنبش سبز و نیز عموم مردم برای مشارکت فعالانه و مبتکرانه هر چه بیشتر دعوت به عمل می آوریم و همچنین در بیانیه ها و اطلاعیه های پی در پی و آتی به تشریح بیشتر خواهیم پرداخت.
بهمن 1390
ستاد سبز امید

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s