نامه سید ابراهیم نبوی به سرداران سپاه: ایران روزهای خطرناکی را می گذراند

سرداران! ایران را حفظ کنید
سید ابراهیم نبوی* اکنون که کشور در آستانه بحرانی عظیم است، شاید تنها قرار گرفتن فرزندان نظامی این ملت، یعنی همانها که در روزهای حمله دشمنان تمامیت ارضی کشور ایران را با خطر ویرانی مواجه کردند، بتواند ما را نجات دهد. تاکید چند تن از سرداران محترم سپاه و حمایت برخی دیگر از بازماندگان سرداران اولیه جنگ و فرماندهان حلقه اول از این چهار تن، ما را بر آن می دارد که از آنان بخواهیم در مقابل موج ماجراجویی و تمایلات خودخواهانه ای که کشور را به فنا و نابودی پیش می برد، بایستند و نگذارند ملتی بزرگ به فساد و تباهی بیافتد و کشوری عظیم تکه تکه و نابود شود
* ایران روزهای خطرناکی را می گذراند. به نظر می رسد که حتی خود رهبری نیز نمی داند با این وضع باید چه کند. خبرهایی که منتشر می شود اسفبار است، چگونه می شود که یکباره در عرض چهار روز چهار فرمانده مهم سپاه همزمان تصمیم می گیرند سکته کنند. این در حالتی است که کشور از نظر امنیت در منطقه در وضعی خطرناک قرار دارد.
* شما که می دانید چه فاجعه ای در انتظار ایران است، از نفوذ سیاسی خود استفاده کنید و به رهبر و نزدیکانش نهیب بزنید که این آخرین خاکریز انقلاب است.

این نامه را برای سردارانی می نویسم که شاید آخرین امید ملت به نجات کشور و ایران باشند. آنان که نیک می دانند که جمهوری اسلامی بدون ایران معنا ندارد و انقلاب اسلامی بدون مردم واژه ای تهی از محتوی است. امروز ایران در خطر ویرانی و انهدام است و این ویرانی و انهدام تنها به آن دلیل پیش می رود که لجاجت بر سر قدرت، ماجراجویی برای رویاهای بی حاصل و اشتباهات بزرگ توسط جناب آقای خامنه ای و جناب آقای احمدی نژاد، شدت گرفته است. اتخاذ سیاست حذف بخش مهمی از بدنه دلسوزان کشور، در چند سال اخیر، عملا کشور را از معانی و مبانی کشورداری تهی کرده است. ایران در معرض خطر جنگ، فروپاشی اجتماعی، شکاف بزرگ درون نظام و فقر و فلاکت قرار دارد. اگر کشوری که صدها هزار تن از داوطلبان مردمی، بسیجیان جنگ هشت ساله و سردارانی که جان خود را برای نجات میهن گذاشتند، نبود، شاید تا امروز از بین رفته بود. امروز همان روزی است که سرنوشت کشور در معرض نابودی کامل قرار گرفته است.

تحریم های فلج کننده اقتصادی که ناشی از ماجراجویی در عرصه سیاست اقتصادی است، فروپاشی اجتماعی که ناشی از بی کفایتی دولت مورد حمایت رهبر نظام است و احتمال وقوع جنگ که ناشی از لجاجت رهبری با جهان و نداشتن یک دیپلماسی درست است، چیزی نمانده است تا ایران را به مسلخ ویرانی بفرستد. با هر فرضی، چه سپاه خود را حافظ تمامیت ارضی ایران بداند، چه حافظ انقلاب بشمارد، و چه خود را مامور در حفظ جمهوریت و اسلامیت بداند، در هر حال باید تلاش کند راهی برای خروج از بن بستی که با اشتباهات رئیس جمهور و رهبر نظام، ایجاد شده بیابد. اگر این بن بست ادامه یابد، تحریم و جنگ نه تنها جمهوری اسلامی بلکه ایران را نابود می کند. آینده ایران، به این شکل که می رود جز ویرانی ایران و پریشانی ملت و توسعه فقر و فساد نیست. سیاست های نادرست رهبری نظام، جامعه را به آنجا کشانده که هیچ مصلحت اندیشی از سیاستمداران کشور نمی توانند کاری برای نجات ایران بکنند. استوانه های سیاست و دین در محبس و حصر گرفتارند و مردم نیز به دلایل مختلف از صحنه عمل اجتماعی یا نومید شده یا رانده شده اند. بقول امیر کبیر سرباز را یک عمر آموزش و حقوق می دهند تا یک روز به یاری ملت بیاید و امروز همان روز است.
سرداران سپاه ایران
آنچه برخی از فرماندهان سپاه که در سه سال گذشته بر مسند اقتدار منصوب شدند، کردند، مردم را به بزرگترین پشتوانه نظامی خود نومید کرد، اما آنچه سردارانی همچون جناب علایی، رجایی و صنیع خانی در این روزها گفته اند، مجددا نور امیدی را به دلهای مردم تاباند. مردم انتظار ندارند که سپاه با سرمایه و حقوق ملت به سرکوب خواسته های آنان بپردازد، سپاه باید موجب اطمینان خاطر و آرامش یک کشور در روزهای خطر باشد. اکنون که کشور در آستانه بحرانی عظیم است، شاید تنها قرار گرفتن فرزندان نظامی این ملت، یعنی همانها که در روزهای حمله دشمنان تمامیت ارضی کشور ایران را با خطر ویرانی مواجه کردند، بتواند ما را نجات دهد. تاکید چند تن از سرداران محترم سپاه و حمایت برخی دیگر از بازماندگان سرداران اولیه جنگ و فرماندهان حلقه اول از این چهار تن، ما را بر آن می دارد که از آنان بخواهیم در مقابل موج ماجراجویی و تمایلات خودخواهانه ای که کشور را به فنا و نابودی پیش می برد، بایستند و نگذارند ملتی بزرگ به فساد و تباهی بیافتد و کشوری عظیم تکه تکه و نابود شود. در بسیاری از کشورهای جهان، چه در جهان غرب و چه در کشورهای خاورمیانه، نظامیان همچون کوههایی استوار مانع نابودی سرزمین در هیجانات و ماجراجویی ها شده اند.
من به عنوان یکی از نویسندگان این دیار، که از سر تاسف مجبور شده ام تا سالها از وطن خود دور بمانم، به دنبال گفته های چهار سردار سپاه که گفته اند مردم حق دارند از رهبری انتقاد کنند، توجه آن آقایان را به اشتباهات بزرگی که توسط رهبر نظام در چند سال اخیر انجام گرفته و موجب ویرانی ایران شده جلب می نمایم:

اول، جناب آقای خامنه ای بخاطر خصومت های شخصی خود با برخی از بزرگان کشور، از جمله آقایان موسوی، خاتمی و هاشمی سرمایه های بزرگی از سیاست کشور را از عرصه اداره کشور خارج کرده و هزینه های فراوانی را از همین رو به کشور تحمیل کرده است.
دوم، جناب آقای خامنه ای با دادن اجازه دخالت به فرزندشان آقای مجتبی خامنه ای و حمایت بی دریغ و نامشروط از آقای محمود احمدی نژاد، کشور و عرصه سیاست خارجی را جولانگاه یکه تازی شخصی بی کفایت کرده که عملا در صحنه خارجی ایران را به تحریم و جنگ کشانده و در عرصه داخلی فقر و عقب ماندگی و ناامنی و فساد اخلاقی و مالی را بشکلی حیرت آور و بی سابقه در کشور باعث شده است
سوم، رهبر نظام نه تنها اجازه رفتارهای فراقانونی و ماجراجویانه را به آقای احمدی نژاد داده، بلکه با وجود اینکه خود می داند که او عامل همه مصائب سالهای اخیر است، برای حفظ قدرت خود، وی را حفظ کرده و حتی امروز که می داند ادامه دولت او به زیان کشور است، باز هم از وی حمایت می کند.
چهارم، رهبری کشور بخش وسیعی از نهادهای قانونی اعم از مجلس، شورای تشخیص مصلحت، مجلس خبرگان و بخش های مهمی از ناصحانی را که به عنوان شخصیت های حقیقی مانند مراجع و یا شخصیت های حقوقی مانند نشریات می توانند معایب و اشکالات کشور را برای ادامه عمر کشور و بهبود اوضاع به کار گرفته شوند، از حیزانتقاع ساقط کرده است. نه نصیحت اهل فضل و دانش را می شنوند، و نه به نظر دانشمندان و نخبگان گوش می کنند
پنجم، بخاطر ماجراجویی های بیهوده در منطقه لبنان و فلسطین، خاورمیانه، بخشی از اروپا و بخشی از آمریکای لاتین، کشور ایران در سالهای اخیر از مرتبه کشوری صلح دوست، قدرتمند و حامی ارزش های انسانی تبدیل به یک کشور یاغی و سرکش شده که این وضعیت نه در جهت انقلابیگری است و نه با آرمانهای اولیه نظام و نه با قانون اساسی سازگار است.
ششم، آیت الله خامنه ای بارها و بارها، از قوانین کشور که خود ایشان ملزم به رعایت آنهاست، تخطی کرده و به رئیس جمهور نیز اجازه داده که از قوانین بسیاری تخطی کند و چون اهل قانون و اهل مصلحت این موارد خلاف را گوشزد کرده اند، مصلحت جویان و مصلحین را از قدرت رانده اند و بر ناگواری ها و ستمکاری ها صحه گذاشته اند.
هفتم، نیک می دانید که اگر بنا باشد که برای حفظ قدرت رهبری امنیت ملی بخطر بیافتد، یا بخاطر دفاع از رئیس جمهور تمامیت ارضی کشور مورد تهدید قرار بگیرد، این موضوع نقض غرض است. رئیس جمهور باید باشد تا از تمامیت ارضی کشور دفاع کند، نه آنکه آن را بخطر بیاندازد، رهبر باید باشد تا موجب وحدت میان مردمان شود، نه آنکه باعث قهر کردن مردم از حکومت و کشورشان شود، علما و روحانیون باید باشند تا مردم به دین خدا نزدیک شوند، نه آنکه از آن گریزان شوند. حتی کاری کرده اند که واژه بسیجی و پاسدار برای مردم به طوق لعنتی تبدیل شود. آن هم مردمی که سالهای سال قدردان بزرگانی بودند که با فدیه جان خود از حرمت ایران و ایرانی و استقلال کشور دفاع کردند.
سرداران بزرگ نظامی کشور
ایران روزهای خطرناکی را می گذراند. به نظر می رسد که حتی خود رهبری نیز نمی داند با این وضع باید چه کند. خبرهایی که منتشر می شود اسفبار است، امروز خبر درگذشت چهار سردار سپاه، وفا غفاریان( 52 ساله) از مدیران ارشد سپاه به دلیل بیماری، عباس مهری( 52 ساله) از فرماندهان دیگر ارشد سپاه در اثر سکته مغزی، احمد سیاف زاده( 55 ساله) فرمانده دانشگاه عالی سپاه در اثر عارضه قلبی، منصور ترکان( 50 ساله) از فرماندهان عالی سپاه در اثر سکته مغزی، غیرقابل باور و غیرقابل درک است. چگونه می شود که یکباره در عرض چهار روز چهار فرمانده مهم سپاه همزمان تصمیم می گیرند سکته کنند. این در حالتی است که کشور از نظر امنیت در منطقه در وضعی خطرناک قرار دارد.
دخالت خارجیان جز تحمیل ویرانی بزرگ و نابودی دستآوردهای علمی و فکری و فرهنگی و صنعتی و اجتماعی چیزی نصیب ما نمی کند. ادامه تحریم ها یا حملات خارجیان یا حتی ادامه همین شرایط موجب شورش های کوری می شود که حاصل آن را در تمام اروپای شرقی و بسیاری کشورهای آسیای میانه می توانیم ببینیم که کل یک جامعه را ویران می کند و ادامه این وضع نیز خود مصیبت عظیمی است. حکومت در سه سال گذشته دست مردم و خردمندان و نخبگان را بسته است و بخش بزرگی از مصلحان گرفتارند. شما که می دانید چه فاجعه ای در انتظار ایران است، از نفوذ سیاسی خود استفاده کنید و به رهبر و نزدیکانش نهیب بزنید که این آخرین خاکریز انقلاب است. فرزندان و دوستان و پدران و ارواح شهدایی که بخاطر حفظ ایران به شهادت رسیدند از همه انتظار دارند ایران را که هزاران سال است با افتخار و سربلندی جایگاه بزرگ خود را در تمدن جهان حفظ کرده باز به همان رفعت و سربلندی برساند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s