نامه جمعی از رزمندگان به هاشمی رفسنجانی : آقای هاشمی! سکوت خود را بشکنید و مانند یک انقلابی به پا خیزید

* در انتخابات ۸۸ آنگونه تمام نظام را زیر سوال بردند تنها به نوشتن نامه ای بسنده کردید. نگذاشتند نماز جمعه بخوانید، سکوت کردید. در مجلس خبرگان آنگونه با شما رفتار کردند، سکوت کردید. امروز در موارد دیگر و بخصوص در بحث دانشگاه آزاد شخصیت شما را خرد می کنند، باز سکوت می کنید. آخر این سکوت تا کی؟ این سکوت برای تمامی دلسوزان نظام همانند استخوانی در گلو است.

جمعی از رزمندگان دفاع مقدس، با نگارش نامه سرگشاده ای به آیت الله هاشمی رفسنجانی، سکوت او در برابر وضعیت فعلی کشور را برای دلسوزان نظام مانند استخوانی در گلوخواندند و از هاشمی خواستند، مانند یک «انقلابی» به صحنه بیاید و این سکوت را بشکند.

در این نامه خطاب به هاشمی رفسنجانی آمده است: امروز همه حق گویان از رفتار شما متعجبند. می گویند هاشمی کجاست؟ چه می کند؟ آیا اصلا نقش و مسئولیتی دارد یا نه تنها به یک پست و مقام بسنده کرده و بازنشسته شده است؟ در بخش دیگری از این نامه، از هاشمی دعوت شده تا «همانند یک انقلابی» بپا خیزد و یادآوری شده که «اینبار اگر مردم به صحنه بیاییند تکلیف تمامی خائنین به مردم را یکسره می کنند.» نویسندگان این نامه در ادامه نوشته اند: «امروز وظیفه ای برگردن شماست که نتیجه اش ادامه نهضت مردم است و اگر به این وظیفه عمل نشوند سرانجامش به نتیجه و به ثمر رسیدن خطراتی است که بارها توسط بزرگان و بخصوص امام امت در زمانهای مختلف گوشزد شده بود. کشور به دستان نا اهلان و نامحرمانی می افتد که جنایت و هتک حیثیت برایشان مانند آب خوردن است.»

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «چمران نیوز»، متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله قاسم الجبارین

انقلاب اسلامی در حالی به ثمر نشست که سرمایه های ارزشمندی را به همراه خود داشت. از علمای بزرگ گرفته تا شخصیت های مبارز و غیرتمند. و در این ثمره مبارک نامهایی با القاب گرانبهایی مزین شد که تلالو حقیقی شخصیت اصلی ایشان در انقلاب بود.

از ابوذر زمان گرفته تا ثمره عمر امام. از مظلومیت بهشتی گرفته تا حاصل عمر امام. اما شاید برخی جملات در تاریخ این انقلاب واژه های تاریخی تری است.جملاتی که در این برهه از زمان باید معنای حقیقی ان نمود واقعی پیدا کند تا نهضت انقلابی و اسلامی مردم قهرمان ایران دستمایه هوس بازی عده ای تندرو منحرف قرار نگیرد.

شاید تاریخی ترین جمله انقلاب را بتوان این جمله امام عظیم الشان مان دانست که نهضت زنده است تا هاشمی زنده است. شاید عده ای هاشمی را بدرستی نشاسند ولی فرزندان انقلاب و یادگاران دوران جهاد و مبارزه ایشان را بخوبی می شناسند. و همین باعث شد که به نوشتن این توصیه نامه هشدارگونه بپردازند.

جناب آقای هاشمی

در این زمانه یا باید مانند بتی بزرگ شکست و در این شکستن تبر بدستان را یاری داد وبه گوشه ای پناه برد و یا باید مانند یک نهضتی انقلابی مستحکم و با قدرت ایستاد و نشان داد که بتهای بزرگ همانا منحرفین و تند رویی هایی هستند که از درون همانند چوب و سنگ ناچیزند واز برون رنگ رخساره شان را باید با زیور آلات و یا با حکامی و کنده کاری رنگ و لعابی داد تا چهره واقعی شان در پس پرده های مخفی بماند.

سکوت امروز شما و همدستی دشمنان قسم خورده انقلاب و نهضت بپا خواسته از خواست مردم ، تنها باعث بزرگ شدن آنها و ثمری جز شکسته شدن پایه ها و استوانه های نظام نداشته است. و متاسفانه در این وانسفا اتهام آنها در مورد شما بحث های مالی و اقتصادی اطرفیان و خانواده تان نیست بلکه اتهام آن سابقه تاریخی تمام کسانی است که همراه امام امت بودند و به عنوان مسئولین مورد وثوق ایشان و مردم بخدمت می پرداختند.

اتهام آنها عدم تندروی و هتاکی های سیاسی است که امروز خود نثار همه کسانی می کنند که در دفاع از مردم حاضر نشدند ننگ تجاوز و هتک حیثیت افراد را به جان بخرند . وضعیت فعلی شان نشانه سابقه تاریخی شان بخصوص در جنایتهایشان با عناوین مختلف بخصوص تحت عنوان حزب گونی می باشد.

امروز خود را ولایی نشان می دهند در حالی که خود در مقابل اقدامات صورت گرفته در زمان ریاست شان بی تفاوتند و تمامی مشکلات و قصورهای صورت گرفته را به گردن شما و بزرگان دیگر نظام می اندازند ،حال انکه یادشان رفته که مقصر اصلی کسانی هستند که برنامه اجرایی را بخاطر منافع شخصی به اجرا در نمی آوردند و گاه گاهی برای نزدیکی و اظهار فضل پروژه ای را با نیات خاص به مرحله اجرا در می آوردند تا به جایگاه بالاتری برسند و بقول معروف صاحب منصب بشوند.

امروز حرف ما این است که سکوت تا به کی؟ و برای چه؟

وقتی تمام افراد مورد وثوق امام و ملت توسط نزدیکان و هم نظران همین افراد چه مانند شهید بهشتی و مرحوم طالقانی ترور شخصیت می شدند و چه مانند استاد مطهری و شهیدان رجایی و باهنر از سر بغض و کینه و با ادعای های واهی به شهادت می رسیدند و همین رفتار توسط عناصر همان جریان که امروز حاکم بر کشور شده اند ادامه می یابد چرا شما و دیگر بزرگان انقلاب سکوت می کنید و اجازه می دهید آنها چه در دین و چه در انقلاب انحراف ایجاد کنند.

امروز جوانان ما سوال می کنند این بود آقای هاشمی دوران امام؟ این بود سردار سازندگی؟ این بود کسی که هر وقت در درون نظام مشکلی بوجود می آمد با صحبت ها و کلام پدرانه خود مشکل را حل می کرد؟ این بود کسی که هر موقع کشور مرد هجوم دشمنان قسم خورده نظام قرار می گرفت با سخنرانی های خود بخصوص در نماز جمعه و در روز قدس پوزه آنها را بخاک می مالید؟ آیا هاشمی آنگونه بود و یا نه مانند امروزی در برابر هرگونه هتاکی و هتک حیثیت خود و خانواده اش سکوت می کرد و روز به روز از صحنه اصلی کشور به کناری گذاشته می شد.

جناب آقای هاشمی

امروز همه حق گویان از رفتار شما متعجبند. می گویند هاشمی کجاست؟ چه می کند؟ آیا اصلا نقش و مسئولیتی دارد یا نه تنها به یک پست و مقام بسنده کرده و بازنشسته شده است؟ توقع مردم از امثال آقای هاشمی چیز دیگری است. وقتی مردم می بینند که هنوز هم بسیاری از مردم و مسئولین چه در نهادهای نظامی و کشوری و چه در نهاد اطلاعاتی و امنیتی و حتی مردم عادی منتظر حرکتی و صحبتی از سوی شما هستند برای شان سخت است که نگاه کنند افراد ناچیز و کم توان و حقیر شما را مورد تمسخر و بازخواست قرار دهند.

امروز وظیفه ای برگردن شماست که نتیجه اش ادامه نهضت مردم است و اگر به این وظیفه عمل نشوند سرانجامش به نتیجه و به ثمر رسیدن خطراتی است که بارها توسط بزرگان و بخصوص امام امت در زمانهای مختلف گوشزد شده بود. کشور به دستان نا اهلان و نامحرمانی می افتد که جنایت و هتک حیثیت برایشان مانند آب خوردن است.

در انتخابات ۸۴ آن رفتار را با شما کردند که آن رفتار تنها زیر سوال بردن شما نبود در اصل زیر سوال بردن نظام و انقلاب بود، سکوت کردید. از دین و امام زمان (عج) گفتند و آن هم دروغ و ریا در رفتار به ظاهر صادق شان بتصویر کشیدند سکوت کردید.

در انتخابات ۸۸ آنگونه تمام نظام را زیر سوال بردند تنها به نوشتن نامه ای بسنده کردید. نگذاشتند نماز جمعه بخوانید، سکوت کردید. در مجلس خبرگان آنگونه با شما رفتار کردند، سکوت کردید. امروز در موارد دیگر و بخصوص در بحث دانشگاه آزاد شخصیت شما را خرد می کنند، باز سکوت می کنید. آخر این سکوت تا کی؟ این سکوت برای تمامی دلسوزان نظام همانند استخوانی در گلو است.

اگر شما همانند یک انقلابی بپا خیزید ومحکم بایستید و از سر آرمانهای انقلاب و مردم کوتاه نیایید مردم تا پای جان پشت سر شما خواهند ایستاد. اینبار اگر مردم به صحنه بیاییند تکلیف تمامی خائنین به مردم را یکسره می کنند. و نشان می دهند که تنها ملاک وضعیت فعلی افراد نیست. چرا که امثال ابوسفیان هم در زمان نیاز خود و دوستانشان، مسلمان شده و با رسول الله (ص) بیعت کردند ولی رفتار گذشته و اینده آنها نشان داد که آنها ولایت پذیری و ولایتمداری را بهانه و پوششی برای رفتار خائنانه خود کرده بودند. همین مثال در زمان امام امیر المومنین علی (ع) نیز صادق بود.

تمام کسانی که بعد از پیغمبر (ص) به ولایت و رهبری مورد نظر خدا و رسولش خنجر زدند و به حمایت دشمنان و مخالفین امام علی(ع) چه در ظاهر و چه در نهان پرداختند، به یکبار بخصوص در کوفه ولایتمدار شدند. این همان کسانی بودند که چهره واقعی خود را چه در صفین و چه بعد ها در مجراهای صلح امام حسن (ع) و پس از آن در کربلا نشان دادند. ولایتمداری شان بهانه بود برای پیشبرد اهداف پلیدشان. حال آنکه ولایتمداری شان با به شهادت ولی خدا در محراب نماز و خالی کردن پشت فرزندش در مبارزه با نقاق و دشمن و قطعه قطعه کردن پیکر فرزند دیگرش آشکار شد.

جناب آقای هاشمی اگر مثل امروزی در مقابل آنها نایستیم فردا روزی همان خواهیم دید که بر سر اسلام آمد. وجود جریان های انحرافی و پیامبران دروغین و تکه تکه کردن اسلام شاید نمونه کوچکی از رفتار انها بود. حال آنکه انها نیز خود را فدای ولایت و مروج فرهنگ مهدویت می دانستند.

جناب آقای هاشمی نگذارید این ننگ بر دامان دلسوزان و استوانه های نظام و یادگاران عرصه جهاد و مبارزه بنشیند که چرا سکوت کردید و گذاشتید دشمن قسم خورده و عناصرشان در کشور، این همه جنایت انجام بدهند و این همه دین و انقلاب انحراف وارد کنند. خواهش می کنیم سکوت را بشکنید و مستحکم و استوار به صحنه بیایید و در مقابل آنها بایستید.

حال آنکه اگر مردم و تمامی دلسوزان ببینند شما اینگونه به صحنه آمدید محکم و با غیرت و توانمندی پشت سر خواهند ایستاد و شما در این راه تنها نخواهند گذاشتند. و اگر نمی توانید صریحا به مردم و دلسوزان نظام اعلام کنید تا تکلیف خود را بدانند و دیگری امیدی به شما نداشته باشند.

والسلام علیکم و رحمه الله
جمعی از یادگاران دوران جهاد و مبارزه علیه باطل

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s