پرده‌های تقلب یکی‌یکی بالا می‌رود: پرداخت ۷۲۰ میلیارد تومان برای خرید رای

در خبرها و شنيد‌ه‌ها آماده بود که گروه احمدی‌نژاد تهديد کرده‌ است که اگر نزديکان احمدی‌نژاد و بخصوص مشايی دستگير شود، گروه او اقدام به انتشار پشت پرده تقلب انتخابات سال ۸۸ خواهد کرد — تقلب و کودتايی که با فرماندهی و مجری‌گری مستقيم علی و مجتبی خامنه‌ای و همدستان سابقش در دولت نهم طراحی و اجرا شد. اکنون اما، قبل از آنکه گروه احمدی‌نژاد بتواند تهديدش را عملی کند تيم مقابل، اقدام به رو کردن کارت‌ها خود کرده و خبر از پرداخت ۸۰ هزار تومان به ۹ ميليون نفر (يعنی ۷۲۰ ميليارد تومان) در آستانه انتخابات سال ۸۸ با نام پرداخت سود سهام عدالت می‌دهد و اين درحالی است که دريافت کنندگان سود حتی برای خريد سهام نيز پولی پرداخت نکرده بودند.


به گزارش خبر‌آنلاين اين خبر مبنای تقاضای تحقيق و تفحص از پرداخت سود سهام عدالت در صحن علنی مجلس شده است که مورد تصويب نيز قرار گرفته است.

بر اساس اين گزارش، نمايندگان درخواست‌کننده برای اجرای اين تحقيق و تفحص عنوان می‌کنند که در پرداخت سود سهام عدالت در آستانه انتخابات رياست‌جمهوی تخلف شده و در شرايطی که اصلا پيشنهادی مطرح نبوده است علی اکبر اوليا به عنوان يکی از پيشنهاد کنندگان درخواست اين تحقيق و تفحص گفت: در بررسی‌هايی که صورت گرفته متوجه شده‌ايم که در آستانه انتخابات رياست‌جمهوری در دو سال گذشته بدون اين که اصلا سودی وجود داشته باشد دولت به پرداخت مبلغ ۸۰ هزار تومان به ۹ ميليون نفر اقدام کرده است.

وی در دفاع از درخواست اجرای اين تحقيق گفت: بر اساس قانون پرداخت سهام عدالت، قرار بوده است که در زمان واگذاری به دولت اجازه داده شود که ۴۰ درصد از ارزش برخی سهام دولتی را واگذار کند و در اين واگذاری برای دو دهک پايين ۵۰ درصد تخفيف را لحاظ کند و در مورد ۴ دهک بعدی در پرداخت ۴۰ درصد از ارزش سهام تقسيط صورت بگيرد.

اين نماينده به عنوان يکی از طراحان تحقيق و تفحص افزود: بررسی کرده و متوجه شده‌ايم که در آستانه انتخابات رياست‌جمهوری شتاب‌زده عمل شده است و با اين که دهک‌های پايين بايد ۵۰ درصد تخفيف بگيرند و ۴ دهک بعدی بايد با تقسيط پرداخت‌های‌شان صورت بگيرد، بدون اين که اصلا پرداختی برای بهای سهام صورت گرفته باشد، دولت اقدام به پرداخت سود سهام عدالت کرده است.

وی افزود: اين اقدام در آستانه انتخابات رياست‌جمهوری صورت گرفته و به ۹ ميليون نفر مبلغ ۸۰ هزار تومان پرداخت شده است. در حالی که هنوز حتی بهای سهام را پرداخت نکرده بودند و اصلا سودی وجود نداشته که بخواهيم به دو دهک پايين و ۴ دهک بعدی ماهی ۸۰ هزار تومان سود پرداخت کنيم.

وی عنوان کرد: منبع پرداخت‌ها هم مشخص نيست و گفته می‌شود برخی شرکت‌ها مجبور شدند از بودجه جاری خود اين پول را به مردم بدهند و در واقع سود سهام نبوده است که بين مردم توزيع شده است.

وی هم چنين تاکيد کرد: حتی دولت قبل اين که قانون نهايی تصويب شود اين سود را پرداخت کرده است. متاسفانه برخی سوءجريا‌ن‌ها در دولت وجود داشته و دارد و حوادث اخير آن را تاييد کرده است.

او ادامه داد: اميدواريم اگر تخلفی شده مجلس به وظيفه قانونی خود رسيدگی کند.

خبرنگاران سبز

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s