آقای ضرغامی! دروغ گفته‌اید؛ بدانید که قانون شکن اصلی، رهبر مستبد و دیکتارتور و رئیس دولت غیر قانونی دروغگوی شما است؛فاطمه حقیقت جو؛ 7 خرداد

نامه شجاعانه دکتر فاطمه حقیقت جو به آن ذلیل مکتب دروغگویان
×‌ بدانید که قانون شکن اصلی، رهبر مستبد و دیکتارتور و رئیس دولت غیر قانونی دروغگوی شما است. مردی که اسوه دروغ و رذالت برای شما و مایه سرافکندگی برای ایرانیان آزاده است. شما هم در مکتب این دو مرد دروغگو درس خوانده اید و از این بیشتر از شما انتظاری نیست

× آقای خامنه ای در یک سال گذشته به روی مردمی گلوله بسته‌اند که تنها در اعتراض به نتیجه اعلام شده انتخابات و با شعار «رای من کجاست؟» به خیابان‌ها آمده بودند.مردم اصیل و آزاده ایران از قاتلانی که به نام اسلام و جمهوری اسلامی مردم را در خیابان‌ها می‌کشند، مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، دادگاه نمایشی راه می‌اندازند و اعترافات مضحک نمایشی پخش می‌کنند و خون مردم را در عاشورا می‌ریزند و در زندان‌ها به جوانان این مرز و بوم تجاوز می‌کنند، بیزارند.

× ترس شما این است که همه مردم روزی این دولت کودتایی را ساقط کند که البته ترس درستی است و به زودی مردم ایران در سقوط دولت کودتا، شادی و هلهله سر خواهند داد… مردم ایران این دولت غیر قانونی را با اتکا به خداوند برکنار خواهند کرد

فاطمه حقیقت‌جو/ سایت پیوند

فاطمه حقیقت‌جو/منبع
حقیقت‌جو: افتخار بنده دفاع از قانون بوده است. افتخار بنده این بوده است که در طول مجلس ششم فریاد زدم که طبق اصل 107 قانون اساسی «رهبر در برابر قوانین‏ با سایر افراد كشور مساوی‏ است‏»

فاطمه حقیقت‌جو

آقای ضرغامی
ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

روز چهارشنبه، پنجم خرداد 1389 برنامه خبر 20، فیلم دروغین و غیر مستندی را به نام «مستند فتنه» علیه اینجانب پخش کرد. با روش غیر اخلاقی و غیر قانونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی در تهیه اینگونه فیلم‌ها، سال‌هاست که آشنایی داریم. فیلم به ظاهر مستند و پر از دروغ پخش شده که با روش بریدن تکه‌هایی از سخنرانی‌هایم و تحریف آنها و پردازش غیر اخلاقی آن توسط عوامل اجیر شده ستاد کودتا، حلقه‌ای است از فعالیت‌های تبلیغاتی کودتاگران نظامی- امنیتی که از یک سال پیش شروع شده است.در این نامه می‌کوشم ضمن بیان واقعیت‌ها، فیلم ساخته شده دستگاه زیر نظر شما را با متن واقعی سخنانم، که لینک آنها را نیز در این نامه درج کرده‌ام، مقایسه می‌کنم تا حقایق برای مردم روشن شود. چنانچه مطابق قانون با قرائت جوابیه‌ام در همان برنامه، رسما از اینجانب عذر خواهی نکنید، هم از شما و سازندگان اجیر شده این برنامه و هم از مقام مافوق شما به دادگاه‌های داخلی و بین‌المللی شکایت می‌برم و با جدیت این شکایت را دنبال خواهم کرد.

… و اما نکاتی در مورد فیلم پخش شده و پاسخ‌هایم:

1. این فیلم با اعلام خبر اهدای یک جایزه به فاطمه حقیقت جو، نماینده مجلس ششم توسط یک موسسه آمریکایی وابسته به سنای آمریکا شروع شده و هدف برنامه بیان چرایی اعطای چنین جوایزی عنوان شده است، حال آنکه تا کنون هیچ موسسه وابسته یا غیر وابسته‌ای به کنگره آمریکا جایزه‌ای را به من اعطا نکرده است. تنهای جایزه غیر مالی که دریافت کرده‌ام مربوط به سه سال پیش است که در دانشگاه ایالتی کانتیکت به تدریس مشغول بودم. در ادریبهشت 1386 گروه خاورمیانه این دانشگاه به پاس فعالیت‌هایم، مدال گروه خاورمیانه این دانشگاه را به من اعطا کرد. ضمن آنکه دریافت جوایز بین‌المللی توسط ایرانیان را امری فرخنده می‌دانم.

2. در ادامه این برنامه به اصطلاح مستند آمده است: «سال‌ها پیش عده‌ای تحت عنوان اصلاح‌طلب و با شعار دفاع از مبانی نظام و قانون خود را به مردم شناساندن و هیچ کس فکر نمی‌کرد که روزی نقاب از چهره‌شان بیفتد و خود به قانون شکنی بزرگ مبدل شوند.»افتخار اصلاح‌طلبان در دوره آقای خاتمی اجرای قانون مندی بود. نمایندگان جناح اکثریت مجلس ششم هم درصدد اجرای قانون اساسی و پاسخگو کردن قدرت در کشور بودند. گرچه مقاومت‌های غیر قانونی شورای نگهبان مانع از تصویب بسیاری از قوانین در کشور شد و بعد هم شورای نگهبان بر خلاف قانون اساسی کشور اقدام به رد صلاحیت 2500 نامزد انتخابات مجلس هفتم، از جمله 80 تن از نمایندگان مجلس ششم کرد تا مجلسی فرمایشی تشکیل شود.بعد از انتخابات خرداد سال 88 که با تقلب بسیار گسترده، رئیس دولت بصورت غیر قانونی ابقا شد و کودتای انتخاباتی بی‌نظیری در کشور به وقوع پیوست. در این سال نه تنها نتیجه انتخابات به صورت غیر قانونی و با یک تقلب سازمان یافته به نام کسی جز رئیس جمهور میرحسین موسوی رقم خورد، بلکه سرکوب و کشتار مردم بی‌گناه و معترض به تقلب صورت گرفته و زندانی شدن صدها شهروند ایرانی و چهره‌های شناخته شده، جنایتی کم‌نظیر را در کارنامه جمهوری اسلامی رقم زد. در این مدت، بیش از 18 اصل قانون اساسی نقض شد، بی آنکه نهادی بتواند مانع از این نقض گسترده قانونی شود.در چنین شرایطی قانونا انتظار می‌رفت مجلس خبرگان به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد رهبری، به وظیفه قانونی خود عمل و آقای خامنه‌ای را عزل کند، ولی عملکرد غیر قانونی شورای نگهبان در محروم کردن مردم از داشتن مجلس خبرگانی مستقل و مقتدر سبب شد تا این مجلس سکوت پیشه کند و معدود چهره‌های مستقل آن، همچون آیت‌الله دستغیب آماج حملات ناجوانمردانه پیاده نظام ستاد کودتا شود تا کسی را یارای پرسشگری از عالی‌ترین مقام مسوول کشور نباشد.بله، اگر کسی آمد و مقاومت کرد پاسخش از طرف دوستان شما گلوله و ترور فیزیکی است و اگر دست‌تان به مخالفان و معترضان‌تان نرسد پاسخ شما به عنوان ستاد تبلیغات کودتا، ترور شخصیت و گلوله رسانه‌ای است. اما بدانید که قانون شکن اصلی، رهبر مستبد و دیکتارتور و رئیس دولت غیر قانونی دروغگوی شما است. مردی که اسوه دروغ و رذالت برای شما و مایه سرافکندگی برای ایرانیان آزاده است. شما هم در مکتب این دو مرد دروغگو درس خوانده اید و از این بیشتر از شما انتظاری نیست.افتخار بنده دفاع از قانون بوده است. افتخار بنده این بوده است که در طول مجلس ششم فریاد زدم که طبق اصل 107 قانون اساسی «رهبر در برابر قوانین‏ با سایر افراد كشور مساوی‏ است‏» و خواستار پاسخگویی رهبر در خصوص عملکرد قوه قضائیه شده و به همین دلیل نیز بازداشت شدم.

3. در بخش دیگر این فیلم پر از دروغ گفته‌اید که بنده به دفاع از قاتلان فرزندان این ملت پرداخته‌ام. سوابق و مشی سیاسی بنده بیانگر این است که من از مبارزات مسالمت‌آمیز دفاع نموده واعلام انزاجار خود را از هر گروهی که متوسل به خشونت و مبارزه مسلحانه را ابراز نموده‌ام. من گروه مسعود رجوی و شما کودتاگران نظامی امنیتی را در ریختن خون مردم ایران متهم دانسته و باید هم آقای خامنه‌ای و احمدی‌نژاد و هم مسعود و مریم رجوی پاسخگوی اعمال خشونت و خونریزی در مقابل مردم ایران باشند. آقای خامنه ای در یک سال گذشته به روی مردمی گلوله بسته‌اند که تنها در اعتراض به نتیجه اعلام شده انتخابات و با شعار «رای من کجاست؟» به خیابان‌ها آمده بودند.مردم اصیل و آزاده ایران از قاتلانی که به نام اسلام و جمهوری اسلامی مردم را در خیابان‌ها می‌کشند، مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، دادگاه نمایشی راه می‌اندازند و اعترافات مضحک نمایشی پخش می‌کنند و خون مردم را در عاشورا می‌ریزند و در زندان‌ها به جوانان این مرز و بوم تجاوز می‌کنند، بیزارند.

4. و اما توجه شما را به فیلم سخنرانی‌ام در میان جمعی از ایرانیان، دانشجویان، دانشگاهیان و نخبگان دانشگاه‌های بوستون که در اعتراض به تقلب در انتخابات و کشتار مردم در کنار کتابخانه مرکزی شهر بوستون گردهم آمده بودند و شما آنها را «ضد انقلاب» نامیده‌اید جلب می‌کنم تا روشن شود این هدف مشترکی که به نقل از من گفته اید چیست.عین جملاتی که در این سخنرانی نقل کرده‌ام این است: «…یکی ممکن است سلطنت‌طلب باشد و یکی ممکن است عضو سازمان مجاهدین باشد. همه ما یک هدف مشترک داریم و آن این که احمدی‌نژاد رئیس جمهور ما نیست. و ما می‌خواهیم این صدا که احمدی‌نژاد رئیس جمهور ما نیست را به همه دنیا برسانیم. …از کنگره (آمریکا) باید بخواهیم دولت برآمده از این کودتا در ایران را به رسمیت نشناسد. …یک هدف داریم در حال حاضر، این انتخابات را به رسمیت نمی شناسیم…»اما تیم رسانه‌ای ستاد کودتا ، در این برنامه غیر مستند این جمله بنده که گفته‌ام «احمدی‌نژاد رئیس جمهور ما نیست و ما می‌خواهیم این صدا را که احمدی‌نژاد رئیس جمهور ما نیست را به همه ی دنیا برسانیم» را سانسور کرده‌اید تا مردم نفهمند که فاطمه حقیقت‌جو در کنار مردم معترض داخل کشور تلاش نمود که صدای مردم ایران را به جهانیان برساند که دولت بر آمده از تقلب دولت مشروع و مورد قبول مردم ایران نیست. ترس شما این است که همه مردم روزی این دولت کودتایی را ساقط کند که البته ترس درستی است و به زودی مردم ایران در سقوط دولت کودتا، شادی و هلهله سر خواهند داد.

5. باز در این برنامه، به دروغ گفته‌اید که من از جهان خواسته‌ام که کشورم را به رسمیت نشناسند. این هم از همان دروغ های شاخدار شما و رئیس متقلب‌تان است. بله با صدای بلند می‌گویم که دنیا نباید رئیس متقلب دولت ایران، محمود احمدی‌نژاد را به رسمیت بشناسد. اگر صد بار هم ترور شوم باز این را فریاد خواهم زد.

6. در بخش دیگری از این برنامه به پخش تصویر مصاحبه من و دکتر مرندی با خانم کریستن امانپور در شبکه سی.ان.ان پرداخته‌اید. در این بخش هم نه تنها پاسخ‌های من و هم پرسش‌های خانم امانپور را تحریف کرده‌اید بلکه اساسا سوال طرح نشده و پاسخ بیان نشده را در سناریو خود وارد کرده‌اید تا به اهداف مورد نظرتان برسید.در این فیلم به دروغ از من نقل کرده‌اید که «نظام دوام نخواهد اورد». ابدا در متن مصاحبه من چنین جمله‌ای وجود خارجی ندارد، گرچه حقیقتا بنده معتقدم هیچ نظامی با ظلم دوام نمی‌آورد و جمهوری اسلامی نیز مستثنی از این اصل نیست.در تعجبم که وقتی سخنان مرا که زنده هستم و در معرض تهدید و زندان و خطر جانی قرار ندارم، اینگونه وارونه تحویل مردم می‌دهید چگونه انتظار دارید مردم اعترافات اجباری دوستان‌مان که در زندان تحت شکنجه و آزار مجبور می‌شوند ادعاهای شما را به عنوان اعتراف بیان کنند، بپذیرند و بر شما لعنت نفرستند.این کار و این دروغ‌های آشکار و تحریفات در این به اصطلاح مستند فتنه، نمونه‌ای است از خروار که به مردم ایران اشکار می‌کند که فتنه‌گر اصلی کیست و چه گروهی ایران را به گروگان گرفته است و آن را تبدیل به زندانی بزرگ برای همه مردم آزاده‌اش کرده است. ظلم و جور شما دوامی نخواهد داشت و همه شما به دوزخ ابدی که باورش ندارید گرفتار خواهید شد.در یک جای دیگر به دروغ به نقل از خانم امانپور گفته‌اید که «فاطمه حقیقت‌جو پس از بیان نظرات مناقشه‌آمیزش علیه ایران مجبور به استعفا از مجلس ششم شد و الان به آمریکا آمده و در دانشگاه ماساچوست دارای بورسیه تحصیلی است.»
اگر به مقدمه سخنان خانم امانپور توجه کنید وی گفته است: «فاطمه حقیقت‌جو بعد از اینکه به دلیل چالش‌های صریح خود به رژیم مجبور به استعفا شد‌، در آمریکا زندگی می‌کند و الان محقق مدعو است.» بنده در گروه مطالعات زنان دانشگاه ماساچوست بوستون مشغول به تدریس هستم و یک صحنه از این فیلم برگرفته از فیلم تدریسم در این دانشگاه است. اینجانب تا کنون در هیچ دانشگاه خارجی اعم از آمریکایی یا غیر آمریکایی تحصیل نکرده‌ام که بتوانم بورسیه تحصیلی دریافت کنم. من دکترای خود را در رشته مشاوره از دانشگاه تربیت معلم ایران دریافت کرده‌ام. گرچه دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های اینجا افتخاری است که نصیب بعضی از دانشجویان مستعد ایرانی شده است. بنده نیز افتخار می‌کنم پس از اتمام تحصیلات دوره دکترای خود در ایران، در دانشگاه‌های آمریکا مشغول به تدریس و تحقیق هستم.باز در همین مصاحبه، اولین سوال خانم امانپور از بنده را تحریف کرده‌اید، در این برنامه از وی نقل شده است که «به عنوان اولین سوال ، بعد از پایان مجلس ششم گفتید که با این وضعیت نظام دوام نمی‌آورد؟» اصولا خانم امانپور چنین سوالی مطرح نکرد و باز شما را به متن انگلیسی و لینک مصاحبه‌ام ارجاع می‌دهم. خانم امانپور از من پرسید: «اجازه بده اول از تو بپرسم واکنش شما به آنچه که 10 سال پیش گفتید چیست؟ شما در آن موقع گفتید که دولت نمی‌تواند همه را بازداشت کند.» سپس شما به دروغ پاسخی را از طرف من تهیه کرده‌اید و به نقل از من گفته‌اید «هنوز هم مانند 10 سال پیش بر این باور هستم که اگر دنیا کمک کند نظام ایران دوام نخواهد آورد.» حال آنکه من اینگونه پاسخ داده‌ام: «همانطوری که 10 سال پیش گفتم و هنوز هم می‌گویم دولت ایران نمی‌تواند همه مردم ایران را بازداشت کند. مردم ایران تغییرات اساسی در کشور می‌خواهند و من بسیار امیدوارم که مردم این تغییر در کشور را در آینده خواهند دید.»کاملا معلوم است که باند امنیتی ستاد کودتا کم آورده است و فهمیده است که حنای ادعاهای دروغین همچون انقلاب مخملین و دخالت دولت‌های خارجی و اعترافات ساختگی و… دیگر نزد مردم رنگی ندارد. بنابراین به ترور فعالان جنبش سبز رو آورده است. شما با تحریف سخنان بنده و با سو استفاده از عدم اشنایی عموم مردم به زبان انگلیسی، متن مورد دلخواه سناریونویسان امنیتی را نوشته‌اید و در این برنامه استفاده کرده‌اید.مردم ایران در طول یک صد سال گذشته نشان داده‌اند که برای پایین کشیدن کودتا گران از قدرت توانایی کافی دارند و چشم امیدی به دولت‌های خارجی ندارند. البته بنده معتقد هستم که باید از جامعه بین‌الملل درخواست کرد که در مقابل خشونت و سرکوب دولت ایران علیه مردم ایران با دولت کودتایی سازش نکنند و بردولت ایران فشار آورند تا به حقوق مردم خود احترام بگذارد.
سپس به بخش دیگری از همین مصاحبه با خانم امانپور که خواستار شفاف شدن نظر من در مورد تغییرات اساسی شده پرداخته‌اید و با تحریف به نقل از من گفته‌اید: «منظور من همان تغییری است که من به همراه دوستان و همکارانم در هشت سال دولت اصلاحات آن را دنبال می‌کردیم، یعنی تغییرات اساسی نظام.» اما ببینید پاسخ من در مقابل سوال وی چه بود ه است. من در پاسخ به امانپور گفتم: «تغییر برای من یعنی اینکه مردم بتوانند آزادی خودشان را در کشور ببینند. همچنین انعکاس تنوع و تکثر در جمعیت کشور را بتوانند در هرم و ساختار قدرت سیاسی ببینند. بعلاوه عملکر دولت برای مردم مهم است.»

7. در بخش دیگری از این به اصطلاح مستند، به دروغ سخنانی را به نماینده مجلس آمریکا آقای بارنی فرنک منتسب کرده‌اید که از من دفاع کرده و به نقل از وی گفته‌اید «برخی از افراد که از ایران به آمریکا آمده‌اند و در مراکز مطالعات ما کار می‌کنند، کمک شایانی به پیشبرد اهداف ایالات متحده کرده‌اند. حقیقت‌جو از جمله این افراد است.»از اساس این حرف باطل است و همان کسانی که سناریو تقلب در انتخابات را نوشتند و اجرا کرده‌اند این حرف‌ها را نوشته‌اند. اصولا من برای اولین بار است که نام این نماینده مجلس آمریکا را شنیده‌ام و تا کنون نه وی را ملاقات کرده‌ام و احتمالا نه وی من را می‌شناسد چه برسد به اینکه وی به تمجید از من هم بپردازد.

8. بخش پایانی این به اصطلاح مستند با این جمله شروع شده، بعد از آمریکا نوبت صهیونیست‌ها هم در این مصاحبه رسیده است. سپس چند ثانیه از فیلم سخنرانی من در دانشگاه ام.ای.تی که پس از حوادث انتخابات تقلبی و به دعوت واحد دانشجویی سازمان عفو بین‌الملل دانشگاه ام.ای.تی برگزار شد، پخش شده است. جای تعجب ندارد که شما از سازمان عفو بین‌الملل به خاطر صدور بیانیه‌های پی در پی اش در اعتراض به نقض حقوق بشر در ایران در عذاب و رنج باشید. در مستند شما آمده است: «به این عده صهیونیست‌ها را هم اضافه کنید. چرا که برای انجمن امنستی‌های یهود که اینجا در سایت‌شان خود را ضد دین معرفی می‌کنند. سخنران ایرانی داشته‌اند که بر اساس سیاست‌های صهیونیست‌ها صحبت کند جذاب است. حرف‌هایی که در بین خود خارج‌نشین‌ها هم دیگر خریداری ندارد.»اما شما را دعوت می‌کنم که یکبار شده به لینک زیر که مربوط به سازمان عفو بین الملل (امنستی اینترنشنال) مراجعه کنید و اگر وقت ندارید اهداف این سازمان را که من در پاورقی اورده ام و در اینجا ترجمه می‌کنم را بخوانید تا معلوم شود که دینداری یا غیر دینداری افراد برای این سازمان اهمیتی ندارد کما اینکه آیت الله خمینی نیز در دوره مبارزات قبل از انقلاب، به امنستی اینترنشنال در خصوص نقض حقوق بشر توسط شاه و شرایط زندانیان سیاسی نامه نوشته است و از سازمان‌های بین‌المللی در خواست نموده است که شاه را تحت فشار قرار دهند. سازمان عفو بین‌الملل هم بنا به درخواست وی به بررسی شرایط زندانیان سیاسی در ایران پرداخت.هدف سازمان عفو بین‌الملل دفاع از حقوق انسانها است. در وب‌سایت این سازمان آمده است: «ما افرادی از سراسر دنیا هستیم که برای دفاع از انسانیت و حقوق بشر ایستاده‌ایم. هدف ما حمایت از مردم در کشورهایی است که عدالت، آزادی و حرمت و عزت انسان‌ها زیر سوال رفته است. ما به بررسی نقض حقوق بشر می‌پردازیم خوداگاهی عمومی را افزایش می‌دهیم و مردم را گرد هم می‌آوریم تا جوامع شرایط بهتر امن‌تر و عادلانه‌تری را در دنیا ایجاد کنند.از طریق تحقیق و عمل ما دولت‌ها را تشویق کرده ایم که نقض حقوق بشر را متوقف کنند و قوانین و فرایند اجرای ان را اصلاح کنند. چشم‌انداز نهایی ما دنیایی است که هر شخص فارغ از نژاد، دین، جنیست و یا قومیت از حقوق انسانی خود برخوردار باشد و بیانیه جهانی حقوق بشر و دیگر استانداردهای حقوق بشر تحقق یابد.»

9. و نیز سخنان آقای پاتریک بوچنن را بیان نموده‌اید که به دروغ باز گفته‌اید که وی تحلیلگر سیاسی دانشگاه ماساچوست است. در حالی‌که آقای پاتریک بوچنن از نئو محافظه‌کاران آمریکایی است که در سال 2000 کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا شده بود و اصولا چنین افرادی امثال احمدی‌نژاد را بیشتر ترجیح می‌دهند تا اصلاح‌طلبان را. چرا که امثال احمدی‌نژاد با سیاست‌های تنش‌زای خارجی خود خوراک لازم را برای صهیونیست فراهم می‌کنند که ایران مورد حمله نظامی قرار گیرد.

در انتها لازم می‌دانم که مجددا تاکید کنم که مبارزه مسالمت‌آمیز و خشونت پرهیز مردم ایران، این بار آزادی و صلح را برای ایران عزیز به ارمغان خواهد آورد. چرا که ایران مردمی با دیدگاه‌های بسیار متنوع و متکثر دارد. آنچه ایران عزیز را مملو از فرهنگ غنی و دیرپا نموده است؛ این تنوع قومی، مذهبی، و فکری است.اقشار گوناگون مردم ایران بویژه زنان قهرمانان آرزوی عدالت و برابری دارند و این برابری و عدالت جز به رسمیت شناختن تنوع و تکثر مردم و حضور این تنوع و تکثر در ساختار قدرت ایران امکان‌پذیر نیست. مردم ایران این دولت غیر قانونی را با اتکا به خداوند برکنار خواهند کرد. بنده مجددا لازم می‌دانم که به عنوان یک ایرانی وطن‌دوست، حمایت خود را از جنبش سبز، فعالان جنبش و رهبران هوشمند و وفادار به ایران جنبش اعلام نمایم .

دکتر فاطمه حقیقت‌جو
استاد گروه مطالعات زنان دانشگاه ماساچوست بوستون و
نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s