ويدئوي كامل 18 دقيقه اي از حمله به كوي دانشگاه با كيفيت HQ از بی بی سی و گزارش (+ ده ها فرم دانلود در حجمهای مختلف)

اگر فیلم جنایت کوی دانشگاه مربوط به کشور دیگری بود امروز تمام فرماندهان پلیس و دولت آن از ترس مردم استعفا داده و در انتظار محاکمه بودند. اما اینها وقیح تر، بي شرم تر ، بی شرف تر و پست تر از این حرفها هستند. اینها نه نشانی از انسانیت و شرافت دارند نه نشانی از دین . چه سرنوشت شوم ودردناکی در انتظار انها خواهد بود در این دنیا و در آخرت .

توضيحات متنی فیلم حمله به کوی دانشگاه از زبان بی بی سی (+تصاویر)

Download FLV Video

Normal Quality
Default Size

Download FLV Video
Higher Quality
Larger Size

Download 3GP Video
Phone Quality
Smaller Size

Download MP4 Video
High Quality
Larger Size

دانلود از رپیدشر

http://www.4shared.com/file

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*** بی بی سی -> http://www.4shared.com/file/227670914/84f40bf/0972_vaghaye_kooye_daneshgah_d.html

دانلود
4Shared – mp43gp
MediaFire – mp4 zip3gp zipmp43gp

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

فیلم کامل

دانلود
4Shared – mp43gp
MediaFire – mp43gpmp4 zip3gp zip

به گفته فرستنده این ویدئو: «این فیلم توسط یکی از بسیجی های بازگشته به آغوش ملت سبز به دست ما رسیده»

«بابا چرا پلیس‌ها اینا رو اینجوری میزنند مگه چه کار کردند!»

در ابتدای فیلم فیلمبردار به تاریخ و ساعت اشاره میکند و فیلم توسط فیلمبرداری از طرف خود لباس شخصی ها گرفته شده است و کیفیت بالایی دارد. در ابتدا صحنه های درگیری دانشجویان از ساختمانهای  کوی با ماموران لباس شخصی و یگان ویژه را نشان میدهد و چند بار خواستند وارد کوی شوند که نتوانستند شعارهای حیدر حیدر لباس شخصی ها به وضوح شنیده میشد. سپس ساعت 2 بامداد با حجم عظیمی از نیروها درب کوی شکسته و ماموران افسار گسیخته وارد کوی میشوند در این بین فردی نام سردار رجب زاده را هم می آورد سپس دانشجویان نازنین وطن را یکی یکی با زور از کتابخانه بیرون می آورند و به حدی میزنند که لباس شخصی ها به یگان ویژه میگویند بسه دیگه نزنید . سپس دانشجویان را روی زمین میخوابانند و مشغول عکس گرفتن از چهره های خونین شان میشوند در انتهای این فیلم چند لباس شخصی فریاد میزنند یگان ویژه بره یگان ویژه محل رو ترک کنه که نیروهای یگان ویژه یکی یکی از صحنه درگیری خارج میشوند

با گذشت هشت ماه از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری، برای نخستین بار فیلم حمله به کوی دانشگاه تهران در بامداد 25 خرداد، روی اینترنت قرار گرفته است.

در این فیلم که در اختیار شبکه بی.بی.سی قرار گرفته، تصاویری از حمله نیروهای لباس شخصی و انتظامی به کوی دانشگاه تهران و خوابگاه دانشجویان نشان داده شده است.

براساس گزارش بی بی سی، تصاویر گرفته شده در این فیلم نه با موبایل‌های لرزان معترضان بلکه با «دوربین‌های حمله‌کنندگان» به دانشجویان گرفته شده و ضرب و شتم شدید دانشجویان در آن روز را نشان می‌دهد.

دانشجویان معترض به نتیجه انتخابات از ساعت 9 شب 24 خرداد در کوی دانشگاه تهران تجمع کردند اما از ساعت 11 و نیم شب که گارد ویژه خوابگاه دانشجویان را محاصره کرد، درگیری‌ها آغاز شد.

فیلمی که در اختیار بی.بی.سی قرار گرفته ساعت یک بامداد 25 خرداد را نشان می‌دهد.

تلاش برای ورود به کوی دانشگاه

دانشجویان در این فیلم از پشت‌بام سنگ می‌انداختند، گارد ویژه هم از پایین و پشت میله‌های کوی دانشگاه سنگ می‌انداخت و گاز اشک‌‌آور شلیک می‌کرد.

نیروهای بسیجی در این فیلم تلاش می‌کنند از پشت میله‌های آهنین وارد کوی دانشگاه تهران شوند اما موفق نمی‌شوند.

یکی از نیروهای بسیجی فریاد می‌زند «یک یاعلی بگوئید و بروید. تمامش کنید و داخل شوید» و بعد صدای الله‌ اکبر شنیده می‌شود.

در این فیلم تصاویری از کپه‌های آتش در داخل فضای کوی دانشگاه هم دیده می‌شود و مواد آتش‌زا به صورت یکی از افراد در محوطه کوی اصابت می‌کند.

حدود ساعت دوصبح نیروهای گارد ویژه نیروی انتظامی به کمک بسیج می‌آیند و تلاش می‌کنند وارد کوی شوند اما بازهم موفق نمی‌شوند.

براساس قانون، ورود نیروی نظامی به کوی دانشگاه تهران تنها بنا به درخواست رییس دانشگاه تهران مجاز است.

چند روز پس از ماجرای حمله به کوی دانشگاه تهران، فرهاد رهبر، رییس دانشگاه تهران، اعلام کرد که در این زمینه هیچ درخواستی نکرده است.

دانشجویان زخمی روی زمین

در این ویدئو نشان داده می‌شود که در محوطه مقابل کتابخانه کوی دانشگاه تهران نیروهای گارد ویژه و لباس شخصی، دانشجویان بازداشت شده را روی زمین می‌‌کشند و آنان را با باتوم و لگد می‌زنند.

یک دانشجو با صورت خونین روی زمین افتاده، یک لباس شخصی بالای سر او ایستاده و موهایش را در چنگ خود گرفته و دیگری خطاب به او می‌گوید «عکسش را بگیر، بنداز بکش‌اش».

خشونت ماموران گارد ویژه علیه دانشجویان به اندازه‌ای بود که بسیجی‌ها آنان را به آرامش دعوت می‌کردند.

آمار کشته‌شدگان کوی دانشگاه

تشکل دانشجویی دفتر تحکیم وحدت، از کشته شدن پنج نفر در بامداد 25 خرداد خبرداد اما حکومت با تکذیب این خبر اعلام کرد که در این شب تنها 100 تا 120 نفر زخمی شدند.

آمار دقیق بازداشت شدگان در این حادثه هیچ‌وقت اعلام نشد اما روزنامه بریتانیایی گاردین چند روز بعد از حادثه کوی دانشگاه به نقل از شاهدان عینی نوشت: دست‌کم 46 نفر از دانشجویان به بازداشتگاهی در طبقه منفی چهار وزارت کشور ایران منتقل شدند.

در 18 تیر 1387 نیز حمله مشابهی به کوی دانشگاه تهران انجام شد و شماری زیادی از دانشجویان زخمی یا بازداشت شدند و هنوز درباره شمار کشته شدگان آن اطلاعات دقیقی در دست نیست.

گزارش ناتمام مجلس

پس از حمله گارد ویژه و لباس شخصی‌ها به کوی دانشگاه تهران در بامداد 25 خرداد، به درخواست علی لاریجانی، رییس مجلس، کمیته حقیقت‌یابی از میان نمایندگان تشکیل و مسئولیت رسیدگی به این پرونده را عهده‌دار شد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، که نیروهای نظامی و انتظامی زیرنظر او فعالیت می‌کنند، در خطبه‌های نماز جمعه 30 تیر حمله به كوی دانشگاه تهران را محکوم کرد.

در حمله به کوی دانشگاه، هیچ کدام از مسئولان دانشگاهی و انتظامی دستور صدور ورود به کوی را تائید نمی‌کنند و پس از گذشت هشت ماه هنوز کمیته حقیقت‌یاب مجلس عاملان حمله به کوی دانشگاه تهران را اعلام نکرده است

Advertisements

4 پاسخ به “ويدئوي كامل 18 دقيقه اي از حمله به كوي دانشگاه با كيفيت HQ از بی بی سی و گزارش (+ ده ها فرم دانلود در حجمهای مختلف)

  1. بازتاب: زلزله سیاسی در ارکان دروغ و تزویر؛ ابعاد تازه ای از جنایت حمله به کوی دانشگاه در جدیدترین فیلم منتشر شده « نهضت سبز آزادي

  2. بازتاب: فیلم دانشگاه در نوبت انکار است؛ دروغگویان بی شرم شتاب کنید! مسیح علی نژاد « نهضت سبز آزادي

  3. بازتاب: فیلم حمله به کوی دانشگاه نشان از شکاف در مثلث بسیج، لباس شخصی ها و نیروی انتظامی؛ بررسی از زاویه ای دیگر؛ تاملی بر نشت فیلم حمله به کوی دانشگا

  4. بازتاب: گفته های پر از تناقض مسئولین حکومت در برابر حمله وحشیانه به کوی دانشگاه؛ناشناس خواندن نیروهای حمله کننده به کوی دانشگاه توسط خامنه‌ای درتا

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s